ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2014 Salı 11:42

Prandelli: Ben de oruç tutacağım

Prandelli: Ben de oruç tutacağım

Galatasaray teknik direktörü Cesare Prandelli, Avusturya kampında medyaya konuk oldu.


Gazetecilerin davetini geri çevirmeyen ve önceki akşam medyayla bir araya gelen İtalyan hoca sempatik tavırları ve samimiyetiyle dikkat çekti. Prandelli, 'Ramazan ayının son günü ben de oruç tutacağım' dedi.

İftar adını görmek istediğini belirtip saat 21.00 gibi gazetecilerle buluşan Prandelli, Türkiye macerasını, hedeflerini ve kendisini anlattı. İtalya hoca, "İtalya'da böyle birlik göremezsiniz. Müslüman alemi adına önemli bir ay olan Ramazan ayınının son günü bende oruç tutacağım" dedi.

'Mancini bana İstanbul'u anlattı'

Tecrübeli teknik adam, 'Galatasaray'a yeniden bir meydan okuma ortaya koymak için geldim. Hedefim, Türkiye'de başarılı olmak. İtalya'dan kaçmadım. Dünya Kupası sonrası benimle ilgili yapılan bazı eleştirilere üzüldüm. İstanbul çok güzel bir şehir. Trafik her yerde olabilir. Bunu kafama takmayacağım. Güzel bir yere gitmek için trafiğe değer diye düşünüyorum. Mancini de bana İstanbul'un güzelliklerini anlattı. Çocuğumun okulu için de yer bakacağım. Türkiye'de ilk kez vakit geçireceğim. Daha önce Ankara'ya maç için gelmiştim. şampiyonlar ligi'nde İtalyan takımı ile de eşleşmek istiyorum. Son yıllarda batıl inançlarım tamamen yıkıldı' ifadelerini kullandı.

"Melo'nun forması oğlumda"

Prandelli, 'Başkan Aysal ile çok iyi bir diyaloğumuz var. Benim kendisinde en çok etkilendiğim konu, konuşurken gözlerini hiçbir zaman sizden kaçırmıyor. Soruyu sorup sizi samimi bir şekilde dinleyip cevap bekliyor. Gözlerinizin içine bakıyor. Bu benim için çok önemli. İkimizde Galatasaray'ın başarısı için çalışıyoruz.

- 4. yıldızı takmadan, yıldızların önünde bir fotoğraf çektirmek niyetinde değilim. Melo ile Dünya Kupası öncesi Brezilya'da bir araya geldik. Tesadüf bu, bana G.Saray forması hediye etti. O forma oğlumda' dedi. (Hürriyet)
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER