ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:31

Galatasaray'ın yeni hocası Prandelli: Ölüm tehditleri aldım

Galatasarayın yeni hocası Prandelli: Ölüm tehditleri aldım

2014 Dünya Kupası'ndan elenmelerinin ardından açıklama yapmadan İtalya Milli Takımı'ndan istifa eden Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Prandelli, ölüm tehditleri aldığını söyledi.


Türk Telekom Arena'da dün gerçekleştirilen imza töreni sonrası İtalyan medyasına açıklamalarda bulunan Cesare Prandelli, 2014 Dünya KUpası'ndan elenmelerinin ardından ilk kez konuştu.

Böyle bir şoku atlatmanın kolay olmadığını belirten tecrübeli hoca, "Yeni bir hedef bana yardımcı olabilirdi. Galatasaray 'ı önce reddettim, ancak Başkan Ünal Aysal bana halihazırda 8 antrenörün kendisinden haber beklediğini söyledi. Ben de başkana, paranın benim için önemli olmadığını, sadece kazanmak için bir takıma ihtiyacım olduğunu söyledim. Tabii ölüm tehditleri içeren mektupları posta kutumda görmek ya da bana karşı olan haberleri okumak, yayınları dinlemek insanı kendi kabuğunun içine çekiyor, kendini kötü hissettiriyor. Bir de ailem var tabii, böylece aklını kaçırabilirsin. Evimde oturup beni teselli edenleri mi teselli etseydim? Kötü niyetli insanlar dünyayı kendileri gibi görüyor. Diğerleri gibi istifa etmeyip, bonservis mi alsaydım?" diye konuştu.

"GEMİSİNİ TERK EDEN KAPTANLA BİR TUTULDUM"

İtalyanlara sadece "Ben adam öldürmedim" demek istediğini dile getiren Prandelli, "Costa Concordia kazasında gemisini ilk terk eden kaptan Schettino ile bir tutuldum. O kazada ölenlerin aileleri aklıma geldi. Bu tarz bir kinciliği sevmiyorum. Ben hiçbir şeyden kaçmadım, ancak İtalya'dan bir takımdan teklif alsaydım kabul eder miydim şimdi bilemiyorum. Umarım bunların hepsi yakında biter, sonra her şey daha kolay. 4 yıllık bir milli takım deneyiminden sonra bunları hak etmedim" dedi.

Hatalarının sorumluluğunu alarak istifa ettiğini hatırlatan Prandelli, "4 yıllık projemin iflas ettiğini kabul ediyorum ve bunun sorumlusu olarak ben istifa ettim" dedi.

"BALOTELLI İLE YİNE ÇALIŞMAK İSTERİM"

Bugün olsa, eleştirilerin hedefine oturan sistemini milli takımda yeniden kurabileceğini söyleyen Prandelli, "Yine aynı futbolcuları da seçerdim. Ancak ne yazık ki futbolcular beklentilerimi karşılamadı. Rossi takımda en çok hayal kırıklığı yaşadığım isim oldu. Balotelli büyümesi gereken, sanal dünyada yaşayan bir oyuncu. Ona, ayakları artık yere basarsa şampiyon olacağını söyledim. Onu eleştirebilirim, ama yine onunla çalışmayı isterim. Cassano da düş kırıklığı yarattı" diye eleştirilerini sıraladı.

Prandelli sorunun sadece oyuncular değil, Brezilya'da oynadıkları atmosfer, bulundukları grup, saat 13.00'da oynadıkları iki maç ve hakem Rodriguez Moreno'nun verdiği kararlar gibi unsurların da başarısızlıklarında etkili olduğunu vurguladı. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER