ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2014 Pazar 23:12

Başbakan: Davalar yeniden görülecek

Başbakan: Davalar yeniden görülecek

Başbakan Erdoğan, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili, "Yeniden yargılanma konusunda bizim açımızdan herhangi bir sıkıntı yok." dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda beş günlük Japonya ziyareti öncesi gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgli, "Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyorlar ve çalışmalar bitmek üzere.Yeniden yargılanma konusunda bizim açımızdan herhangi bir sıkıntı yok." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

Japonya'yı 10 yıl aradan sonra ziyaret etmiş olacağım.Bu sürede Japonya Başbakanı ülkemizi 2 kez ziyaret etti. Japonya ile ilişkilerimizi her alanda daha da genişletmeyi düşünüyoruz.
Japonya'nın ardından Singapur'a gideceğiz. Singapur'un ardından 9 Ocak'ta Malezya'ya gideceğiz.

BALYOZ VE ERGENEKON'UN YENİDEN YARGILANMASI

Metin bey'le yaptığımız görüşme olumlu bir görüşme olarak sürdü. Yeniden yargılanma konusunda olumlu bakıyoruz. Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyorlar ve çalışmalar bitmek üzere.Yeniden yargılanma konusunda bizim açımızdan herhangi bir sıkıntı yok.Yasal düzenlemeler için yasal çerçeveler içerisinde elimizden geleni yapmaya hazırız.

MEKTUP AÇIKLAMASI

Malum vakfın sitesinde bu mektup var.Cumhurbaşkanımıza gönderilmiş bir mektup var.Metnin içerisinde ne var ne yok bunlar da belli.O siteye girerseniz hepsini görürsünüz.

Mektup benim şahsıma gelmemiştir.Mektup cumhurbaşkanına gelmiştir.O metnin içerisinde neler olup olmadığını siz de o siteye girip okuyarak görebilirsiniz.

2000 BİN KİŞİLİK PARALEL YAPI İDDİASI

Bu konuda Bülent Bey'de parti sözcümüzde açıklama yaptı. Bir defa böyle bir şey söz konusu değil. Bu tür atamalar yapılırsa yapılır. Devletin yüzbinlerce personeli var. Devlet, ve bu devleti yöneten hükümet yeri geldiğinde atamalar yapar.Bu sayılar uydurma ifadelerdir.Bu tür yalanlanmış ifadeler üzerinde durmak anlamsız.

BÜNYAMİN AYGÜN'ÜN SERBEST KALMASI

Bünyamin beyle ilgili olumlu gelişmeler var. Az önce müsteşarım aradı.Her an arkadaşlarımız kendisini alabilirler dedi.Belki biz gitmeden alındı haberi gelir.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER