ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 09:28

Taksim Meydanı'ndan Mursi'ye destek

Taksim Meydanından Mursiye destek

Taksim Meydanı'nda toplanan bir grup, Mısır'daki katliamı protesto etti.


Sosyal medya üzerinden örgütlenen, aralarında kadınların da bulunduğu bir grup, Mısır'da demokrasi yanlılarına ateş açılmasını protesto etmek ve askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek vermek amacıyla Taksim'de bir araya geldi.

TRT Haber'de yer alan habere göre; Ellerinde Türk ve Mısır bayraklarının yanı sıra Mursi'nin fotoğraflarını taşıyan gruptakiler, AKM ile Cumhuriyet Anıtı arasındaki alana hasır sererek birlikte namaz kıldı.

Çevredeki vatandaşlar, meraklı gözlerle grubun etrafında toplanırken, gruptakiler Kur'an-ı Kerim okuyup, topluca dua etti.

Gruptakiler, bir süre bekleyişlerini sürdürdükten sonra buradan ayrıldı.

----------------

Bu arada, Genç Haraket platformunun Fatih Saraçhane Parkı'nda "7 gün 7 gece" parolasıyla başlayan dayanışma eylemi bugün de devam etti.

Aralarında çok sayıda kadının da bulunduğu gruptakiler, yere serdikleri sofralarda hep birlikte iftar yaptı. İftarın ardından topluca namaz kılan gruptakiler, daha sonra Mursi'ye ve Adeviyye Meydanı'nda toplanan Mursi destekçilerine hep birlikte dua etti..

Duaların ardından Mısır'da yaşanan olaylarla ilgili konuşmalar yapıldı. Saraçhane Parkı ile Adeviyye Meydanı'nın kardeş olduğunun altı çizilirken, Mısır'da demokrasi yanlılarının üzerine ateş açılması protesto edildi.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER