ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 07:45

Mısır'da yüzbinler sokakta: "Katil Sisi!"

Mısırda yüzbinler sokakta: "Katil Sisi!"

Mısır'da Adeviyye Meydanı'nda toplanan yüz binlerce kişi güvenlik güçleri tarafından demokrasi yanlılarına ateş açılmasını protesto ediyor.


Mısır'da yüz binlerce kişi, güvenlik güçlerinin başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda demokrasi yanlısı göstericilere ateş açmasını protesto etti.

"KATİL SİSİ"

Akşam saatlerinde Nasır City'de bulunan Rabiatul Adeviyye Meydanı'na akın eden göstericiler "Katil Sisi" sloganları attı.

Mısır ordusunun ve İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'in "operasyon yapacağız" tehditlerine rağmen meydandan ayrılmayan göstericiler, dünkü katliamın kurbanları için topluca dua etti.

Oruçlarını meydanda açan ve topluca teravih namazı kılan göstericiler, her ne olursa olsun meydandan ayrılmayacaklarını dile getiriyor.

Saldırının ardından tıbbi malzeme sıkıntısı çeken meydandaki seyyar hastaneye de bugün malzeme takviyesi yapıldı.

NAHDA MEYDANI'NDA DA GÖSTERİLER SÜRÜYOR

Öte yandan başkent Kahire'deki Nahda Meydanı'nda da darbe karşıtı gösteriler sürüyor.

Giza bölgesindeki camilerden çıkan göstericiler, Nahda Meydanı'nda yürüyerek burada bulunan göstericilere katıldılar.

KATLİAM KURBANLARINA OTOPSİ YAPILDI

Dünkü katliamda hayatını kaybedenlerin otopsileri Seyyide Zeynep bölgesinde bulunan devlete ait adli tıp merkezinde yapıldı.

Saldırıda hayatını kaybeden kişilerin çoğunluğunun baş ve boyun bölgelerinden gerçek mermiler ile vurulduğu tespit edilirken, kayıp yakınları otopsi ve defin işlemlerinin ardından tekrar Rabiatul Adeviyye Meydanı'na gideceklerini ifade ettiler.

Darbecilere karşı tepkilerini dile getiren kayıp yakınları, "Bu insanlar suçsuz yere katledildi. Yakınlarımız barışçıl gösteri yapıyordu ve bu mübarek ayDa polis ve baltacıların attığı kurşunlara hedef oldular. Allah şehadetlerini kabul etsin" diye konuştular. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER