ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 09:12

O polis memuru görevden uzaklaştırıldı

O polis memuru görevden uzaklaştırıldı

Bir polis memuru, Berkin Elvan'ın ölümünden sonra sosyal paylaşım sitesinde Berkin'in fotoğrafını paylaşıp eleştiri yapması sonucu görevden uzaklaştırıldı.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bir sosyal paylaşım sitesinde "emniyet mensubuna yakışmayacak" şekilde paylaşımda bulunan polis memurunun, görevden uzaklaştırıldığını duyurdu. Berkin Elvan'ın ölümünün ardından sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta Berkin'in fotoğrafını paylaşarak hakaret eden polis memuru dün büyük tepki çekmişti.

Emniyetten polis memuruyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada "Sosyal bir paylaşım sitesinde emniyet mensubuna yakışmayacak şekilde yazı yazarak paylaşımda bulunan personel, tarafımızdan hiçbir şekilde tasvip edilmeyen ve kesinlikle kabul edilemez bu davranışı nedeniyle, İl Valimizin de talimatları doğrultusunda derhal görevden uzaklaştırılmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Vali'de twitter'a yazdı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, görevden alınan polis memuru ile ilgili şu tweeti paylaştı:

"Sosyal Medyada kötü, çirkin paylaşımları ile tarafıma yoğun biçimde şikayet olunan bir polis memuru hakkında süratle cezai işlemleri yaptık." 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER