ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 15:28

Erdoğan'dan CNN'nin haberine tepki

Erdoğandan CNNnin haberine tepki

Başbakan Erdoğan'dan Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu toplantısında CNN haberine cevap verdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da Yurdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu toplantısında konuştu. Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve Türkiye’ye yayılan eylemlere değinen Erdoğan, “Halkımızın bundan rahatsız olduğunu biliyoruz” dedi.

Erdoğan, Malezya, Makedonya, Pakistan, Filistin, Bosna Hersek ve diğer ülkelerde yapılan destek gösterilerinin kendilerini duygulandırdığını ifade etti. Erdoğan, Almanya, New York gibi şehirlerde düzenlenen gösterilere katılan Türk vatandaşları ile diğer ülke vatandaşlarına teşekkür etti.

“Dost adı altındakiler ne kadar yapay olduklarını gösterdiler” diyen Erdoğan, “Olayları analiz etmeden, anlamadan dinlemeden maskeleri indirdiler. Somali’nin hayır duası bizim için her şeyden önemlidir” dedi.

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile ilgili aldığı kararları bir kez daha eleştiren Erdoğan, kararı tanımadığını yineledi. Erdoğan CNN İnternatiolan’in AK Parti’nin Kazlıçeşme’de yaptığı mitingde çekilmiş fotoğrafı, “Hükümete karşı protesto” haberinde kullanmasını da eleştirdi. “1 milyonu aşkın insan vardı orada” diyen Erdoğan, “Oraya gelenlerin hepsi anti demokratik uygulamalara karşı toplandılar” şeklinde konuştu.

“Büyük devlet, büyük idealleri olan devlettir” ifadelerini kullanan Erdoğan, "Büyük devlet kendi vatandaşına sahip çıkabilen bir devlettir. Türkiye bunu yapmaya başlamıştır. Güçlü orduların anlam ifade ettiği bir çağda değiliz. Gönüllerin fethedildiği bir çağdayız” dedi.

Kardeşliğe katkı sağlamak için mücadele ettiklerini söyleyen Erdoğan, dayanışmayı artırmak için çalıştıklarını vurguladı. Dünya üzerindeki her mazluma ulaşmak, el uzatmak gayesinde olduklarını ifade eden Erdoğan, “Unutmayın, her biriniz kendi alanınızda birer fatihsiniz. Gönüller kazanmak için birer akıncı, birer öncüsünüz. Her biriniz kendi alanında Gazi Mustafa Kemal olmalısınız. Bugün sahip olduğumuz güç ve büyüklük hiç kuşkusuz dışarıdan yapılan çalışmaların da bir ürünüdür” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan yurtdışından gelen temsilcilerle dövizli askerlik konusunda da fikir alış-verişinde bulundu. Toplantıda dövizli askerlik için 5 bin avro ile 8 bin avro arasında öneriler dile getirildi.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER