ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 09:08

Bakan Avcı: En fazla 70 öğrenci etkilenecek

Bakan Avcı: En fazla 70 öğrenci etkilenecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı merkezi sınav sistemi ve mahkemenin verdiği sınav iptali konusunda değerlendirmelerde bulundu.


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan SBS'yi iptal eden Danıştay'a “90 gün” itirazı geldi. 

 

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Ankara-Eskişehir Hızlı Treni'nde gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye gazetesinden Gökhan Kaya imzalı habere göre: Bakan Nabi Avcı, iptal edilen SBS ile ilgili olarak 'En fazla 45 öğrencinin üst tercihe geçme ihtimali var' dedi.

“Dava açıldığında da söyledim; mahkeme ne karar verirse uyarız” diyen Avcı, şunları söyledi: “Şimdi yeni öğreniyorum. Şöyle bir kural varmış; Yürütmeyi durdurma talebiyle dava açılmışsa, 90 günde karar verilmesi gerekiyormuş. Ancak mahkeme buna uymuyor. İtirazımızın gerekçelerimizden biri de bu oldu.” “Zamanlama manidir” yorumlarının hatırlatılması üzerine “Ben demesem bile herkes aynı şeyi düşünüyor” diyen Bakan Avcı şöyle devam etti: “Karardan sonra sınav dairesi yeniden hesaplama yapıyor. Mahkeme kararında söz edildiği gibi yeniden hesaplandığına en fazla 70-80 öğrenci etkileniyor. Yaklaşık 30-40'nın puanı düşecek. Ancak bunlar yerleştikleri okullarda kalacaklar. En fazla 45 öğrencinin de puanı artarak bir üst tercihine yerleşme ihtimali var. Hiçbir mağduriyet olmayacak. Kim nerde okuyorsa orada okumaya devam edebilecek.”

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER