ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 10:35

İsrail çok sayıda Filistinliyi esir tutuyor

İsrail çok sayıda Filistinliyi esir tutuyor

İsrail gazetesi bugün İsrail ordusu tarafından tutuklanan Filistinlilerin bir fotoğrafını yayınladı.


İsrail gazetesi Haaretz bugün, 'Koruyucu Hat Operasyonu'nda İsrail ordusu tarafından tutuklanan Filistinlilerin bir fotoğrafını yayınladı. Haberde, İsrail’in çok sayıda Filistinliyi esir tuttuğu bildirildi. İsrail'in esir aldığı Filistinlilere kaba kuvvet uygulayıp uygulamadığı bilinmiyor ancak yayınlanan fotoğraftan onları soyarak psikolojik bir işkenceye tabi tuttukları anlaşılıyor.

Habere göre, İsrail ordusu Gazze’ye kara harekâtı başlattığı 17 Temmuz’dan bu yana 270 Filistinlinin tutuklandığını açıkladı. İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) üst düzey bir sözcü Hamas’la bağlantısı olmayan tutukluların serbest bırakıldığını açıkladı.

Sözcü Çarşamba günü Gazze’nin Refah kentinde yaşayan 150 Filistinlinin evlerinden alınarak tutuklandıklarını belirtti ancak tutukluların nerede tutulduklarıyla ilgili bilgi vermedi. İnsan Hakları Örgütleri adına çalışan İsrailli avukatlar tutuklu Filistinlilerle görüşmeye hazırlanıyor. İsrail İç Güvenlik Servisi Şin Bet ise avukat kabul etmeyen 20 tutukluyu sorguladıklarını açıkladı. (Hürriyet)
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER