ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 11:07

Yerköy’de 3 gün su kesintisi yapılacak

Yerköyde 3 gün su kesintisi yapılacak


Yozgat’ın Yerköy ilçesinde bazı mahallelerde su isale hattında yapılan yenileme çalışmaları nedeniyle ilçede 3 gün su kesintisi yapılacak.

Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, yaptığı açıklamada ilçede Erzurum ve Kale Mahallesinde su isale hattı yenileme çalışmalarının başladığını bu yüzden 3 gün su kesintisine gidildiğini söyledi. Başkan Ağaoğlu, "İlçemizde içme suyunun karşılandığı su isale hattında borular 40 yıl önce döşendiğinden dolayı çürümüş ve sızmalar oluyordu. Bu da ilçe ve ülke ekonomisi için büyük kayba sabep oluyordu. Bizde bunun önüne geçmek altyapımızı tamamen tamamlamak için su isale hattında yenileme çalışmalarına başladık." dedi.

Vatandaşların su kesintisine karşı bir hafta öncesinden uyarıldığını kaydeden Başkan Ağaoğlu, "Vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamamaları için geçen haftadan başlayarak belediye ilan servisimizden su kesintisi yapılacağını duyurduk. Zabıta ekiblerimiz de yine mahallelerimizde vatandaşlarımızı bilgilendirdi. Bu çalışma normalde daha önce yapılması gerekiyordu, fakat Ramazan ayı, bayram ve sıcak havaların girmesinden dolayı su bugüne bırakmak zorunda kaldık. İnşallah kısa süre içerisinde bu çalışmalarımızı tamamlayıp halkımızın bu sorununu da girmeiş olacağız. Biz göreve geldiğimizden bugüne yaptığımız çalışmalarla ilçemizin 50 yıllık altyapı sorunu çözdük. İnşallah çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER