ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 17:43

Türk okullarındaki öğretmenlerin babalarını unutmadılar

Türk okullarındaki öğretmenlerin babalarını unutmadılar

SAMEDER babalar gününde iki kızı yurt dışındaki Türk okullarında görev yapan Hasan Özkan’ı ziyaret etti.


Adana Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER) babalar gününde iki kızı yurt dışındaki Türk okullarında görev yapan Hasan Özkan’ı ziyaret etti.

Dernek Başkanı Dr. Önder Önem ve yönetim kurulu ve üyeleri, Türk okullarında görev yapan öğretmenlerin aileleri ‘Buruk bir Babalar Günü geçirmesin’ diyerek farklı adreslere gruplar halinde ziyaretler gerçekleştirdi. Önder Önem ve beraberindekiler iki kızı Rusya’da görev yapan Adana’nın Pozantı ilçesinde oturan Hasan Özkan’ın evine gitti. Baba Özkan’ın eline öpen Dernek Başkanı Önem "Tevekkül, hüzün ve gurbeti iliklerime kadar yaşadım, Allah'ım ne büyük metanet. İyi ki gelmişiz. Kim bilir daha ne hikayeler göreceğiz.” diyerek duygularını ifade etti.

Nisan ayında eşi Hürü Özkan’ı kaybettikten sonra yalnız kalan Pozantılı Hasan Ökan, oğlu ve gelininin Niğde’de, büyük kızının Belarus’ta Türk okullarında öğretmen olduğunu, küçük kızının da Moskova'da Türk okullarında görev yaptığını belirtti. Hasan Özkan, "Dünyanın her yanında beş on değil 160 ülkede binden fazla okulda kim bilir kaç öğretmen kaç belletmen ve onları bekleyen kaç yürek. Biz iki kızımızla yer aldık bu yeni bir dünya inşasında çok şükür. Hürü Hanım yanımda olsa iyiydi ama kader. Hepimiz göçeceğiz bir gün. Yaz tatili geldi, hepsi gelecek inşallah." dedi. Hasan Özkan’ın sözleri herkesi duygulandırdı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER