ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 12:23

Stratejik planı için toplanıyorlar!

Stratejik planı için toplanıyorlar!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanlarını 2015-2019 Stratejik Planı çalışmaları için toplantıya çağırdı.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanlarını 2015-2019 Stratejik Planı çalışmaları için toplantıya davet etti. Şehrin yeni yol haritasının tartışılacağı toplantı yarın yapılacak.

Yeni dönem stratejik plan çalışmalarında katılımcılık ve birlikte yönetme prensiplerini etkili bir şekilde uygulayacağını duyuran Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevedeki ilk önemli toplantıyı ilçe belediye başkanlarıyla birlikte yapacak.

Daha önce Kocaoğlu imzasıyla ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, siyasi parti temsilcilikleri, üniversiteler, spor kulüpleri, sendikalar, dernekler, muhtarlıklar ve basın kuruluşlarına birer yazı göndererek, şehirle ilgili görüş ve önerilerini soran belediyenin 30 ilçe belediye başkanını davet ettiği toplantı, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda saat 14.00’te başlayacak.

2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik planlarını, başta ilçe belediye başkanları olmak üzere bütün şehirle birlikte oluşturmak istediklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “İzmir’in geleceğini birlikte çizmek, yol haritamızı ve kentimizin yeni fotoğrafını birlikte oluşturmak arzusundayız.” dedi.

Toplantıda İzmir’i 2019 yılına taşıyacak proje önerileri ve fikirleri tartışacaklarını kaydeden Kocaoğlu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşlarımız ESHOT ve İZSU olarak, çağdaş kamu yönetiminin tüm kriterlerini yerine getirirken aynı zamanda yaşam kalitesi her geçen gün daha da artan bir İzmir için çabalıyoruz. İzmir’i, yerelde kalkınma hedefiyle büyümüş, girişimci bir kent haline getireceksek bunu İzmirlilerle birlikte başaracağız. Dolayısıyla yürüttüğümüz çalışmalara ilişkin beklentilerinizin, İzmir halkına en iyi hizmetin sunulabilmesi açısından yol gösterici olduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER