ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 17:52

SGK, prim borçlarını kartla tahsil edecek

SGK, prim borçlarını kartla tahsil edecek


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü İsmail Yılmaz, prim borçlularına kolaylık sağlamak amacıyla mükelleflerin tüm bankaların kredi kartları ile prim ödemelerini yapabileceklerini söyledi.

SGK Yozgat İl Müdürü İsmail Yılmaz, yaptığı açıklamada ekonomik koşulları dikkate alınarak vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, prim ödeme yükümlülerinin primlerini kredi kartı ile ödemeleri konusunda bankalarla protokol yapıldığını belirtti. Yılmaz, "Prim ödeme yükümlüleri, anlaşmalı bankaların birinden edinmiş olduğu kredi kartı ile aynı bankanın alternatif dağıtım kanalları (internet bankacılığı, ATM gibi) aracılığı ile prim ödemelerini gerçekleştirebileceği gibi, ilgili bankanın kredi kartına verecekleri otomatik ödeme talimatı ile de prim ödemelerini yapabilecek. Kredi kartı ile prim ödenmesinin, banka şubesinde yapılan tüm prim tahsilatı işlemlerinden bir farkı bulunmayacak. Bu kapsamda nakit sıkıntısı çeken prim ödeme yükümlüsüne kolaylık sağlanması amaçlanıyor." dedi.

Tüm bankaların kredi kartları kullanılarak kurumun web sayfasından da prim tahsilatı yapılabileceğini söyleyen Yılmaz, bu uygulamayla tüm bankaların kredi kartlarıyla prim ve diğer ödemelerin yapılmasının mümkün olduğunu ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER