ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mart 2013 Pazar 12:50

"Seçim bizim için milat, bir dönüm noktası"

"Seçim bizim için milat, bir dönüm noktası"


AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, teşkilat olarak yapılacak olan seçimlere kilitlendiklerini söyledi. Gürkan, "Bu seçimler bizim için bir milat. Stratejik bir seçim olduğu için hepimize ağır görevler düşüyor." dedi.

AK Parti Çukurova ilçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısına katılan Milletvekili Gürkan, "Sizlerin bu heyecanı bizi mutlu ediyor. Teşkilat olarak önümüzdeki seçimlere kitlendik. Bu seçimler partimiz için bir milat bir dönüm noktası. Genel Başkanımız ve Başbakanımızın bir daha milletvekili adayı olmayacağı bu son yerel seçim, stratejik bir önem taşıyor. Dolayısıyla bu seçimler önemli ve hepimize ağır görevler düşüyor." şeklinde konuştu.

ŞİDDET GERİLİYOR

Milletvekili Fatoş Gürkan, konuşmasında şiddete değindi. Kadınlar gibi erkeklerinde şiddet mağduru olduğunu söyleyen Gürkan, "Şiddeti bitirmek mümkün değil ama azaltmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikle kadını, sonra çocuğunu sonrada eşini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bunları güçlendirirsek aileyi ve toplumumuz güçlendirilmiş olacak ve bütün bu sorunlar kendiliğinden ortadan kalkacaktır." dedi. Son yapılan istatistiklerde şiddetin artmadığını azaldığını ifade eden Gürkan, "2005 yılı verilerine göre şiddet geriliyor. Temennimiz şiddetin hiç olmaması. İnşallah her birey olarak şiddetsiz mutlu huzurlu günler yaşarız. Her gittiğiniz yerde sevgi ve hoş görüyü anlatırsak toplumu daha iyi yerlere götürürüz." şeklinde sözlerini tamamladı.

Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak da teşkilat olarak yüzlerce kişiyle organize çalıştıklarını kaydetti. İlçede 785 sandığın bulunduğunu hatırlatan Çırak, "Sandık bazlı çalışmalarla teşkilatımızı daha da güçlendireceğiz. Her bölgede bir sandık olmak üzere haftada en az birini ziyaret edeceğiz. 785 toplantı yapmayı hedefliyoruz. Buralarda 40 kişilik ekibimizle ev ve kahve sohbetleri yapacağız." dedi.

Toplantı sonunda Gürkan, CHP’den AK Partiye geçen Ali Sağır’a rozet taktı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER