ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 14:06

Şahinbey Belediyesi, Akkent'e spor köyü

Şahinbey Belediyesi, Akkente spor köyü


Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bölgede bir ilk olan ve 86 bin 500 metrekare alana yaptıkları Akkent spor köyünün komplike bir tesis olarak yakın bir zamanda halkın hizmetine sunulacağını söyledi.

Akkent spor köyü ile ilgili bilgiler veren Başkan Tahmazoğlu, “Kapalı yüzme havuzu, halı ve basketbol sahaları ile tenis kortları tamamlanan spor köyümüzde her türlü sportif aktivitelerin yapılacağı 6 bin metrekare alanda kapalı spor salonumuz tamamlanma aşamasına geldi. Akkent spor köyünde yüzme havuzu içinde engelli yüzme havuzu da bulunan yüzme havuzlarımız tamamlandı. Burada ayrıca yürüyüş yolları ve kafeteryalar olacak. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen spor salonumuz basketbol, voleybol, hentbol ve diğer spor dallarının rahat bir şekilde antrenmanlarını ve maçlarını yapabileceği büyüklükte yaptık.” dedi.

Kısa sürede spor köyünün tamamlanacağı bilgisini veren Tahmazoğlu, “Salonumuzu antrenman ağırlıklı alıştırmayı düşünüyoruz. Çünkü bizim 6 bin seyirci kapasiteli Şahinbey kapalı spor salonumuz var. Burada ise 500 seyirci kapasiteli bir tribünümüz var. Sporcularımızın antrenmanlarını yapabilecekleri bir salonu ihtiyaç duyduklarını için seyirci tribününü küçük tutarak, salon kısmını geniş tuttuk. 86 bin 500 metrekare alana sahip Akkent spor köyümüzü tüm donatılarıyla kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER