SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Kasım 2014 Cuma 21:46

Saat Kulesi lösemili çocuklar için turuncuya büründü

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/212fde48-0eb7-4a0e-8887-5f31b6693fb7jpg-1484069-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/212fde48-0eb7-4a0e-8887-5f31b6693fb7jpg-1484069-622x360.jpg
Saat Kulesi onlar için bugün turuncu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Konak Meydanı'ndaki Tarihi Saat Kulesi'ni löseminin farkındalık rengi olan turuncu ışık ile aydınlattı.


İzmir Büyükşehir Belediyesi Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Konak Meydanı'ndaki Tarihi Saat Kulesi'ni löseminin farkındalık rengi olan turuncu ışık ile aydınlattı.

Etkinlik kapsamında, Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) desteğiyle hastalıklarını yenen gençlerden oluşan grup da farkındalığı arttırmak amacıyla turuncu renkli Saat Kulesi'nin önünde broşür dağıttı.

LÖSEV İzmir Sosyal Hizmetler Sorumlusu Nursen Çakmaklıoğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplumsal farkındalık yaratmanın ilk adımının çocukları ve gençleri bilinçlendirmekten geçtiğini belirtti.

Turuncunun lösemi için farkındalık rengi olarak belirlendiğini dile getiren Çakmaklıoğulları, "2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında gönüllülerimizle bağışçılarımızla çocuklarımızla vakfımızı tanıtıyoruz. Bu hastalığın tedavi edilebilen, iyileştirilebilen bir hastalık olduğunu anlatıyoruz" dedi.

Hastalığı yenmiş gençlerden Ozan Kurban ise lösemiyle mücadele edecek gönüllüleri LÖSEV'e davet etti.

Normal günlerde sarı renk ile aydınlatılan Tarihi Saat Kulesi'ni turuncu gören vatandaşlar da meydanda fotoğraf çektirdi.

Büyükşehir Belediyesi, "Meme Kanseri Farkındalık Ayı" nedeniyle 31 Ekim Cuma Tarihi Saat Kulesi'ni "pembe" ışıklandırmıştı.

Tarihi Saat Kulesi 17 Kasım Pazartesi Dünya Prematüre Günü'nde farkındalık yaratmak için "mor" ışıklandırılacak.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Boş arazide ölü bulundu

SONRAKİ HABER

Müthiş kovalamaca ve final...

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.