ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 14:00

Rektör ve öğrenciler fidan dikti

Rektör ve öğrenciler fidan dikti


 Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ve üniversite öğrencileri fidan dikti.

        Rektör Prof. Ali Sürmen, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Bursa Orman Bölge Müdür Yardımcısı Fahri Sönmezoğlu, akademik ve idari personel ve çok sayıda öğrencinin katıldığı fidan dikme etkinliği, Selçukgazi köyünde, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü'nün tahsis ettiği alanda gerçekleştirildi.

        Bursa Orman İşletme Müdürü Muhammet Ali Akaç ve Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Yeliz Küplü Işık tarafından dikilecek fıstık çamı fidanlarının özellikleri hakkında katılımcılara kısa bilgilerin verildiği etkinlikte, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Bursa'nın orman zenginliği konusunda bilgi verdi.

        BTÜ Rektörü Prof. Dr. Sürmen de Orman Genel Müdürlüğü’nün yaptığı başarılı ağaçlandırma faaliyetleri sayesinde Türkiye'nin ormanlık alanlarda artış sağlayabilmiş önemli ülkelerden birisi olduğunu, ormanların, hem toprağa can verdiğini hem de tabiatın dengesinin sağlanmasında önemli fonksiyonları yerine getirdiğini bildirdi. Prof. Dr. Sürmen, ayrıca "Gerek devlet gerekse özel arazimizde ağaç yetiştirmeye ve yeşillendirmeye katkıda bulunmamız gerekiyor." dedi.

        Emeği geçen Orman Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür eden Prof. Dr. Sürmen, Orman Fakültesi'ni bünyesinde bulunduran BTÜ’nün bu tip faaliyetlere devam edeceğini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER