ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 16:58

Raylı sistemde ek güzergahlar bu yıl hizmete girecek


Kayseri’de 2. ve 3. etap raylı sistem inşaatı hız kesmeden devam ediyor. Yıl içerisinde ek güzergahlar hizmete girecek.

    Raylı sistem projesinin 2. etabını oluşturan İldem güzergahında altyapı inşaat işleri ve ray döşeme işleri hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu güzergahta bulunan 5 adet trafo binası, 3 adet su deposu, 1 adet ekip binası inşaatları ve raylı sistem güzergahında bulunan kavşakların inşaat işlerinin 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

    Projenin 3. etabını kapsayan Üniversite-Talas güzergahının Köşk Mahallesi-Üniversite arası bölümünü oluşturan kısmında altyapı inşaatı ve ray döşeme işleri büyük ölçüde tamamlanırken şu günlerde raylı sistem ekipleri üniversite içerisinde hummalı bir çalışma yürütüyor.

    Yapılan plana göre Erciyes Üniversitesi içindeki ray döşeme işlemleri 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış olacak. Üniversite içerisindeki raylı istem çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yetim, "Raylı sistem günümüz toplumunun ihtiyaç duyduğu ulaşım araçlarından birisidir. Üniversitemizde şuanda 45 bin civarında öğrenci, 5 bine yakın da personel bulunmaktadır. Üniversite yerleşkesinin 50 bin kişinin sürekli taşındığı bir alan olduğu düşünüldüğünde raylı sistemin üniversiteden geçişi yerinde bir karardır. Çalışmalar bittiğinde ben de raylı sistemi kullanmayı düşünüyorum. Eminim ki birçok insan da benim gibi düşünecektir." dedi.

    Bu çalışmalar kapsamında 200 civarında personel yeri geldiğinde vardiya sistemiyle geceli gündüzlü çalışıyor. Kayseri 2. ve 3. Etap Raylı Sistem İnşaatında Aralık 2013 tarihinde test sürüşlerine başlanılması hedefleniyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER