ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2013 Çarşamba 12:00

Psikolog Uca: "İnterneti bilinçli kullanmalıyız"


Psikolog Özlem Uca, oyundan eğlenceye, eğitimden sağlığa her türlü ihtiyacın internet üzerinden yapıldığını kaydederek; "İlk bakışta olumlu gibi görünse de çeşitli riskleri beraberinde getiriyor. İnterneti bilinçli kullanmalıyız" dedi.

Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlediği "teknoloji bağımlılığı hayattan koparıyor" ve "güvenli internet için temel ipuçları" konulu seminere konuşmacı olarak katılan Uca, lise ve dengi okullarda eğitim gören öğrencilere teknoloji bağımlığının zararları hakkında bilgiler verdi.

Temel amaçlarının internet bağımlılığı hakkında farkındalık oluşturmak olduğunu kaydeden Uca, şunları söyledi: "İnternet ve bilgisayar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası.Oyundan eğlenceye, eğitimden sağlığa her türlü ihtiyacın internet üzerinden yapılıyor.İlk bakışta olumlu gibi görünse de çeşitli riskleri beraberinde getiriyor. İnterneti bilinçli kullanmalıyız. Buradaki bir çocuğun bile aklına bir şeyin girmiş olması bizi mutlu eder. Hiçbir şey yapmamaktansa bir şeyler yapmak gerekir."

Semineri, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı İbrahim Uslu, İlçe Garnizon Komutanı Hasan Dazkır, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Mali ve İlçe Müftüsü Orhan Örnek de izledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER