ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 15:29

ORAN’a 246 proje başvurusu yapıldı

ORANa 246 proje başvurusu yapıldı


Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Yönetim Kurulu Başkanı Sivas Valisi Alim Barut, Sivas, Kayseri ve Yozgat illerinde 2014 yılı teklif çağrısı kapsamında mali destek programlarına toplam 246 proje başvurusu yapıldığını söyledi.

ORAN Yönetim Kurulu Toplantısı Sivas’ta yapıldı. Valilikte yapılan toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Vali Alim Barut, ORAN 2014 yılı teklif çağrısı kapsamında mali destek programlarına başvuruların 21 Şubat 2014 tarihi itibariyle sona erdiğini aktardı. Kayseri’de faaliyet gösteren KOBİ’lerin yenilikçi projelerini desteklemeyi hedefleyen ‘Rekabetçi Üretim Mali Destek Programı’na 115 başvuru yapıldığını anlatan Vali Barut, “Sivas ve Yozgat illerinde kayıtlı KOBİ’lerin üretim alt yapılarının desteklenmesinin hedeflendiği ‘İstikrarlı Büyüme Mali Destek Programı’na 67 proje başvurusu, ‘Sosyal ve Kentsel Kalkınma Mali Destek Programı’na 64 proje başvurusu olmak üzere ‘2014 yılı Mali Destek Programları’ kapsamında bölge Ajansa toplam 246 proje başvurusu sunulmuştur” şeklinde konuştu.

Vali Alim Barut, 26.5 milyon TL kaynağın program öncelikleri doğrultusunda başarılı proje sahiplerine aktarılmasının hedeflendiği mali destek programları kapsamında projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirtti. 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı ile bölgenin ihtiyacı duyduğu acil veya stratejik nitelikli araştırma, fizibilite ve eylem planı gibi çalışmaların desteklenmesi hedeflendiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Barut, Programa başvuruların 21 Kasım 2014 tarihine kadar ‘Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS)' üzerinden alınacağını açıkladı. Vali Barut, ajans tarafından Erasmus Plus Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’na öğrenen bir bölge olma yolunda Avrupa’dan Bilgi ve Tecrübe Transferi” başlıklı bir proje sunulduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıya Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ile Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık ve Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER