ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 10:16

Küçük kızın iddiası mahalleliyi çıldırttı

Küçük kızın iddiası mahalleliyi çıldırttı

Cezaevinden 2 gün önce çıkarak İnegöl’deki akrabalarının yanına gelen 31 yaşındaki E.H, 12 yaşındaki küçük kızı taciz ettiği iddiası üzerine mahalleli tarafından linç edilmek istendi.


Olay, perşembe akşamı saat 20.00 sıralarında Orhaniye Mahallesi Kozluca yolu üzerinde meydana geldi. 2 gün önce cezaevinden çıkan 31 yaşındaki E.H., İnegöl’deki yakınlarını görmek üzere Orhaniye Mahallesi’ne geldi. İddiaya göre, bölgede bulunan bir oyun parkına giden E.H., park içerisinde oynamakta olan bir kız çocuğunu sözlü ve fiziki olarak taciz etti. Küçük kızın ve parkta oynayan diğer çocukların çığlıkları üzerine olay yerinden kaçan E.H., Orhaniye Mahallesi Ihlamur Sokak üzerinde bulunan akrabalarına ait eve sığındı. 

Küçük kızın olayı ailesine anlatması üzerine öfkelenen aile fertleri ve olayı öğrenen mahalle sakinleri E.H.’nin saklandığı evin etrafında toplanarak şüpheliyi linç etmek istediler. Durumun bildirilmesi sonucu olay yerine gelen polis ekipleri, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için yoğun çaba sarf etti. Kalabalık, şahsın kendilerine verilmesini isteyip polisle tartıştı.

Polis ekipleri daha sonra ekip otomobilini evin kapısının önüne çekerek şüpheliyi araca bindirdi. Şüpheliyi otomobilde gören kalabalık, ellerine geçirdikleri taş, sopa ve diğer cisimleri polis aracına attı. 'Bırakın cezasını biz verelim' diye bağıran kalabalığın saldırısı sonunda ekip otomobilinin camları kırıldı. Öfkeli kalabalık polisin müdahalesi sonunda dağıtıldı. Gerginliğin sona ermesiyle gözaltına alınan şüpheli polis merkezine götürüldü. Mahkemeye sevk edilen E.H., tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER