ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 15:53

Köyde oturmadıkları halde listelerde isimleri çıktığı iddiası

Köyde oturmadıkları halde listelerde isimleri çıktığı iddiası


Çorum'un Uğurludağ ilçesine bağlı Gökçe Ağaçköyü'nde ikamet etmeyen kişilerin isimlerinin seçmen listelerinde çıktığı iddia edildi.

Durumu fark eden muhtar adayı Murat Başoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'na bildirerek kayıtların silinmesini istedi. Ancak seçim kurulu, yapılan başvurunun itiraz süresini geçtiği gerekçesi ile itirazı reddetti. Aday Başoğlu ise sürenin geçmediğini iddia ederek, seçim kurulunu eleştirdi.
Muhtar adayı Murat Başoğlu, ''Biz bu duruma AK Parti İlçe Başkanı ile itiraz ettik. İlçe başkanı itirazı aynı gün geri aldı. Ve ben 27'sinde bir dilekçe daha verdim. Uzatıldığı gün hakim '23'ünde itiraz hakkınız bitti' diye işleme almamış. Ancak itiraz süreleri 27'sine kadar uzatıldı. Köyümüzde olmayan adamlar burada oy kullanacaklar. Bunların bazılarının evleri bile yok ama seçime nedense köyde giriyorlar.'' dedi.

Seçime şaibe karıştırılmak istendiğini iddia eden Başoğlu, köyle hiç alakası olmayan kişilerin seçim listelerinde isimlerinin çıktığını ve durumun düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER