ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 14:02

"KİSİAD bölge ekonomisine katkı sağlıyor"

"KİSİAD bölge ekonomisine katkı sağlıyor"


AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasaray, İskenderun'un ekonomik yönden gelişmesi ve istihdama katkı sağlamasında Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği'nin önemli katkısı olduğunu söyledi.

        AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İlçe Başkanı Uğur Feriz ile birlikte Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (KİSİAD) ziyaret etti. KİSİAD üyeleri ile bir araya gelen Karasayar, ülke ve bölge ekonomisi hakkında KİSİAD Başkanı Tamer Eker ile fikir alışverişinde bulundu. İskenderun’un ekonomik yönden geleceğinin parlak olduğuna vurgu yapan Karasayar, İskenderun Limanı'nın özelleşmesi, limandan Mısır ve Ortadoğu’ya Ro-Ro seferlerinin başlamasıyla limanda kısa süre içerisinde gözle görünür bir hareketlilik yaşandığına dikkat çekti. Suriye’de yaşanan olayların ardından TIR şoförleri ve nakliyecilerin Cilvegözü sınır kapısına alternatif olarak İskenderun Limanı'nı tercih ettiğini belirten Karasayar, “İskenderun Limanı'nın hareketlenmesi ile bölgede hizmet sektörü de artacak, bu da esnafa ve şehre ekonomik canlılık getirecek. Tabi burada sivil toplum kuruluşlarımızın da önemli rolü var. Bölgemizde istihdama yön veren KİSİAD bölgenin ekonomik nabzını tutuyor. KİSİAD binasında açılan kurslarla eğitim gören gençlerimize yeni iş imkânları oluşacağına inanıyoruz.” dedi.

        KİSİAD Başkanı Tamer Eker ise “İskenderun’da iş adamları olarak bölge ve ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamanın gayreti ve arayışları içerisindeyiz. Dernek binamızda geçtiğimiz hafta başlattığımız kurslar devam ediyor. Burada gençlerimize bilgisayarlı muhasebe, tasarım gibi dersler verilmektedir. Kurs sonrasında meslek sahibi olan bu gençlerimize iş imkanı da doğacaktır. Dernek olarak faaliyetlerimiz devam ediyor ve bu tür projelerimizin de devamı gelecek.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER