ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 17:40

İzgün obezite ile mücadele edecek

İzgün obezite ile mücadele edecek


Toplu yemek sektöründe 15 yıllık tecrübesiyle göz dolduran İzgün Gıda, Bursa’da her gün yaklaşık 20 bin kişiye yemek hizmeti sunarken, artık müşterilerinin ve Bursalıların sağlığını koruma konusunda da faaliyetler yapacak.

Gıda sektöründeki başarılı çalışmalarını sosyal sorumluluk projeleriyle taçlandırmayı amaçlayan İzgün Gıda okullara yönelik ‘Beslenme Seminerleri ve Mikrop Avcılığı’ projelerini başlattı.

İlk olarak Nilüfer Eğitim Kurumları bünyesindeki okullarda uygulanacak olan proje sayesinde İzgün Gıda, öncelikle öğrencilerin ve velilerin sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesini amaçlıyor.

Proje kapsamında Nilüfer Eğitim Kurumları bünyesindeki okullarda üç haftalık sertifika programı hazırlanırken, projenin ilk uygulaması Nilüfer’in üstün potansiyelli öğrencilerinin bulunduğu Macide Kahraman İlköğretim Okulu’nda yapıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren İzgün Gıda Genel Müdürü Uğur Esen firma olarak 15 yıldır Bursa’da toplu yemek sektöründe faaliyet gösterdiklerini söyledi. İzgün Gıda’nın artık gıda hizmeti sunmanın yanında toplumun büyük bir yarası haline gelen obezite ile de mücadele edeceklerini kaydeden Esen, bunun için hazırladıkları ‘Beslenme Okulu’ projesinin önümüzdeki dönemde farklı okullarda devam edeceğini kaydetti. Eğitimleri okullarda yaparak ailelere de kolayca ulaşmayı amaçladıklarını vurgulayan Esen, obeziteyle mücadelenin baş şartının sağlıklı beslenme olduğunu ifade etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER