ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 14:30

İlçelerde kros seçmeleri yapılacak


Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, ilçelerdeki yetenekli sporcuları belirleyerek Türkiye Şampiyonası’nda yarışmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Uğur, ilçelerdeki yarışmalara katılacak sporcularda lisans zorunluluğu aranmayacağını, proje amacına yönelik olarak daha önce lisansı olmayan sporculara da yarışma olanağı sağlanmanın hedeflendiğini aktardı. Daha sonra ilçe takımına giren sporculara lisans çıkarılacağını belirten Uğur, “Sporcular yarışmalara sağlık raporu, nüfus cüzdanı veya okul lisansı ile katılabilirler.” dedi.

İlçelerde başarılı olan sporcuların daha sonra Adana merkezde gerçekleştirilecek Kros İl Birinciliğine katılacaklarını ifade eden Uğur, şunları kaydetti: “17 Aralık Salı günü Karaisalı ile Pozantı’da, 18 Aralık Çarşamba İmamoğlu, Feke, Saimbeyli ilçeleri Kozan merkezde, 19 Aralık Perşembe günü ise Yumurtalık ilçesi, Ceyhan merkezde gerçekleştirilecek yarışmalara katılacaklar. İlçe takımları 6’şar kişiden oluşacak. 10-11 yaş grubu bayanlar 1200, erkekler 1500 metre koşacaklar. 12-13 yaş grubunda bayanlar 1500, erkekler 2000 metre yarışacaklar. İlçelerde dereceye giren sporcular, daha sonraki tarihlerde Adana merkezde il birinciliği yarışmalarına katılmaya hak kazanacaklar. Buradaki en büyük hedefimiz, ilçelerdeki yetenekli sporcuları belirleyerek Türkiye Şampiyonası’nda yarışmalarını sağlamaktır.”

Uğur, her kategoride en iyi dereceyi yapan 10 sporcunun, antrenman, eğitimi, derecesi, sağlığı ve beslenmesinin yakından izleneceğini de sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER