ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 01:45

Dilipak: Mısır'da mazlumların şehit olması ümmetin uyanışına vesile oldu

Dilipak: Mısırda mazlumların şehit olması ümmetin uyanışına vesile oldu


Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Mısır'da mazlumların şehit edilmesinin ümmetin yeniden uyanışına vesile olduğunu" söyledi.

Dilipak, İHH Bolu İl Temsilciliği ve Bolu Memur-Sen üyelerinin katılımıyla düzenlenen Mısır'a destek eylemine konuşmacı olarak katıldı. Kendisinin soğuk savaş döneminde öğrenci olduğunu söyleyen Dilipak, "Şimdi benim çocuklarım adı konulmamış yeni bir dünya savaşına şahit oluyorlar. Dün Irak için ağlıyorduk. Önceki gün Mısır'da olan oldu. Suriye'ye müdahale kararı alındı. İslam ümmeti 300 yıldır perişan. Kan ve gözyaşı yakamızı bırakmadı. İslam ümmeti bugün yeniden bir uyanış yaşıyor. 22 vilayetimizde insanlar sokaklarda. Filistinli, Mısırlı, Suriyerli kardeşlerimizle dayanışma içerisinde. Saflarını belirlemek için ve dünyanın 100'den fazla ülkesinde insanlar 'Rabia Dayanışması' ile sokaklarda" dedi.

"Bugün eğer 3 ekmek yiyorsanız bunlar Somali'ye yapılan yardımlar karşılığında Allah'ın size ikramıdır" diyen Dilipak, şunları söyledi: "10 yıl önce IMF'nin kapısında bekleyen üç ülkeden biriydik. Almanya, Yunanistan'ı kurtaramıyor. Ama biz yardımlarımızla Somali'yi kalkındırdık. Yapılan yardımlar 6 milyar doları geçmiyor ama sigaraya 10 milyar dolar ödedik." Dilipak'ın bu ifadeleri üzerine vatandaşlar sigara paketlerini yerlere attı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER