ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 14:06

Çok amaçlı sosyal yaşam alanı inşa ediliyor

Çok amaçlı sosyal yaşam alanı inşa ediliyor


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, basketbol ve voleybol salonu, aletli jimnastik ve fitnes salonu, okuma salonu, meslek edindirme kursu ile öğrencilere yönelik ders salonları, sergi salonları, nikah ve düğün salonu, aşevi, internet salonu gibi çok işlevli Yıldırım Beyazıt Sosyal ve Spor Tesisin bu yıl hizmete sunulacağını söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde inşa edilen ve halkın büyük sıkıntısını giderecek olan Sosyal ve Spor Tesislerin yanında Kapalı Semt Pazarı inşa ettiklerini ve her iki tesisin birleşik bir yapı oluşturduğunu kaydetti. Büyükkılıç, Kapalı Semt Pazaryerinin yanı sıra çok amaçlı Sosyal ve Spor Tesisleri ile mahallenin çehresinin değiştiğini, her iki tesisin mahallenin sosyal etkinliğine canlılık katacağını belirtti.

Memduh Büyükkılıç, mahalleye inşa edilen sosyal ve spor tesisi ile ilgili olarak şunları söyledi, “Yıldırım Beyazıt Mahallesi kentsel dönüşüm projemizin ilk başlatıldığı mahalledir. Bundan 15 yıl önce gecekondu semti olarak olan mahallede gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi ile bugün çok katlı binaları, sağlıklı ve her türlü konfora sahip bir mahalledir. Bugün bu mahalle kentsel dönüşümde örnek gösterilmektedir. Mahalle her geçen gün planlı bir şekilde büyüyen mahallemizdir. Çok katlı binaların artması ile nüfusu da artmıştır. Gelişen ve artan nüfusa istinaden mahallenin ihtiyaçları da değişmektedir. Eskiden yol ve asfalt isteyen mahalleliler şimdi sosyal ve spor tesisi, semt Pazar yerleri, çocuk oyun alanları, açık alan fitness aletleri, basketbol sahası gibi isteklerde bulunmaktadır. Bu da Melikgazi Belediyesinde hizmet çıtasının ve hizmet kalitesinin bir ifadesidir.”

Yıldırım Beyazıt Mahalle Muhtarı Saniye Serçe, Kapalı Semt Pazaryeri ile mahallenin çehresinin değiştiğini, yapımı devam eden sosyal ve spor tesisi ile de mahallenin sosyal yaşamının renkleneceğini belirterek, "Emeği geçen başta Başkan Memduh Büyükkılıç olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER