SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2014 Cuma 17:52

Bu da iş bırakan hekimleri protesto

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/bu-da-is-birakan-hekimleri-protesto-1492763-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bu-da-is-birakan-hekimleri-protesto-1492763-622x360.jpg
Bu da iş bırakan hekimleri protesto

Çalışma saatleri ve nöbet sistemine tepki için iş bırakan aile hekimleri, Fatih’te bir vatandaş tarafından protesto edildi. Aile sağlığı merkezine ’yemininiz nerede kaldı’ yazısı asan vatandaş, aile hekimlerinin eylemine tepki gösterdi.


Aile hekimleri, çalışma saatleri ve nöbet sistemini protesto etmek için bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Eylemden habersiz sağlık merkezlerinin yolunu tutan vatandaşlarsa mağdur oldu. Kısmi felçli olan 63 yaşındaki annesi Ayşe Güdek’i Fatih 13 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’ne götüren Mustafa Güdek de kapıda kaldı. Grev nedeniyle annesinin tedavisini yaptıramayan Güdek, hekimlerin protestosuna protestoyla karşılık verdi. Aile sağlığı merkezinin tabelasına ’nöbetçi doktor bırakmadan grev yapan doktorları protesto ediyorum’ ve ’Yemininiz nerede kaldı’ yazısı asan Güdek, aile hekimlerine tepki gösterdi.

Kısmi felç ve kalp rahatsızlığı bulunan annesini soğuk algınlığı şikayetiyle aile sağlığı merkezine götürdüğünü kaydeden Güdek, “Hemen evimizin yanında olan aile hekimliğine, güçlükle yürüyen annemle gittik. Doktorların grevde olması nedeniyle sağlık hizmetini birçok hasta gibi alamadık. Acaba hangi doktor hakkı hastaya bakmama hakkını kendilerine veriyor? Her durumda en azından nöbetçi bir doktor bulunması gerekmez miydi?” dedi.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

O yönetmelik yürürlüğe girdi

SONRAKİ HABER

Sivas'taki utanç davasında karar çıktı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.