ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2014 Pazar 11:19

Bornova’da trafik rahatlayacak

Bornovada trafik rahatlayacak

İzmir Bornova Belediyesi, 2. Sanayi Sitesi, Kimyacılar Sitesi ve Ağaçlı Yol’dan gelen araçları Çamdibi Bölgesi’ne kısa yoldan ulaştırarak, trafik karmaşasına son verecek köprü projesini hayata geçiriyor.


Bornova merkez yönünden gelen trafiğin bölgeye aktarılmasında da önemli bir işlev üstlenecek olan köprü, Manda Çayı üzerine yapılacak.

Yıldırım Beyazıt Caddesi ile 364 sokağı birbirine bağlayacak köprü, 20 metre genişliğinde betonorma olarak planlandı. Dere kesitini daraltmayacak şekilde projelendirilen köprü, trafik akışında büyük rahatlama sağlayacak. Çamdibi, Yeşilova, Abdi İpekçi Caddesi ve Altındağ Bölgesi’nden Bornova Merkez’e ulaşım çok daha kolay ve konforlu olacak.

Köprünün yapımını hızlı bir şekilde tamamlayacaklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kazım Dirik Mahallesi’ni Yeşilova ve Çamdibi bölgesine bağlayacak bir köprüye uzun yıllardır ihtiyaç duyuluyordu. Üniversiteler, eğitim kurumları ve sanayi sitelerinin bulunduğu yoğun bir bölgeyi trafik açısından rahatlatacak önemli bir geçiş sağlayacağız.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER