ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 13:03

AÜ’de Arkeoloji Çalıştayı düzenlendi

AÜde Arkeoloji Çalıştayı düzenlendi


Atatürk Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü tarafından düzenlenen “Arkeoloji Çalıştayı” Kültür ve Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Arkeoloji Bölümü Başkanı Mehmet Karaosmanoğlu, “Bölgemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Atatürk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü olarak kültürel faaliyetler çerçevesinde öğrenci ve akademisyenleri bilgilendirmek amacıyla konferanslar, paneller düzenlemekteyiz. Arkeoloji ve Sanat Tarihi günleri dışında bu yıl Arkeoloji çalıştayını düzenledik. Akademik personelimiz burada bizleri bilgilendirecekler. Çalıştayın başarı geçmesini diliyor hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Ardından Doç. Dr. Mehmet Işıklı Başkanlığı'nda çalıştayın birinci bölümü gerçekleştirildi. Araştırma Görevlisi Mehmet Ali Yılmaz Oymaağaç Höyük Projesi ve Erken Demir Çağ Sorunu hakkında bilgi verdi. Daha sonra Araştırma Görevlisi Hasan Kasapoğlu Parion Kazısı'nı anlatırken, Araştırma Görevlisi Fevziye Eker ise Kahramanmaraş Müzesi Antik Çağ Cam Sanatında İç Kalıp Tekniğini paylaştı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER