ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 18:38

Alperenler, Muhsin Yazıcıoğlu'nun pankartının asılmasına tepki gösterdi

Alperenler, Muhsin Yazıcıoğlunun pankartının asılmasına tepki gösterdi


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun mitinginde merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun pankartının asılmasına Alperenler Ocakları üyeleri, “AKP’lilerin Samsun’da pankart asması siyasi ahlaksızlık değil midir?” diyerek tepki gösterdi.

Alperen Ocakları Samsun Alperen Ocakları İl Başkanlığı’nda yapılan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Coşkun Arslan, 22 Şubat 2014’te yapılan Sivas mitingi öncesi meydanda asılı Muhsin Yazıcıoğlu pankartını indiren AK Partililerin bu kez Samsun’da pankart astıklarını söyledi. AK Parti’nin oyunu artırmak için Başbakan'ın her yolu denediğini üzüntü ile izlediklerini kaydeden Arslan, “Ankara Keçiören mitingde konuşan Başbakan ‘BBP diye bir parti çıkmış, o da aynı havadan’ diyerek küçümsediği bir partinin kurucu genel başkanının resmini miting meydanında astırmak acizlik ve zavallılık değil midir? BBP tabanından kendisine oy devşirme ümidiyle ikiyüzlülük yapanların hevesi 30 Mart akşamı kursaklarında kalacaktır. Samsun’da Ahmet Türk adlı kravatlı teröriste bir yumruk atılınca emniyet müdürü ile iki müdür yardımcısını görevden alanlar aynı hassasiyeti Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının şehit düştüğü davada göstermemişlerdir. O nedenle yapılan bu çirkin provokasyonu edepsizliklerine bağlıyor, siyasetin insanları ne kadar alçalttığına bir örnek olarak Yüce Allah’ın adaletine ve milletin vicdanına havale ediyoruz.” dedi.

Alperen ocakları olarak dünkü mitingde izin aldığını söyleyerek emniyet mensuplarını da yanıltan AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş’ı da kınadıklarını belirten Coşkun Arslan, yapılan tüm görüşmelerde pankartın indirilmesi gerektiğini, bunun siyasi ahlaka uygun olmadığını vurguladı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER