ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 14:07

Ağrı'da 'Bugün Ay'ın Işığı' konseri

Ağrıda Bugün Ayın Işığı konseri


Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın organizasyonuyla 'Bugün Ay'ın Işığı' adlı konser etkinliği düzenlendi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Halk Eğitim Merkezi’ndeki konserde Türk halk müziği sanatçıları Aydın Akar, Çimen Yalçın, Gökhan Temur ile Dengbejler Havin ve Cesim sahne aldı.

Konserin açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, "Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı sanatçılarımız bu gün sizlere en güzel türkülerini, dengbejlerimiz ise en güzel starnlarını, klamlarını sunacak ve tüm yurdumuza yeniden yayılacak olan kardeşliğimizi buradan haykıracağız." dedi.
Bulut sözlerine şöyle devam etti: "Birlikte söylediğimiz şarkıların, türkülerin, klamların, stranların; birlikte oynadığımız oyunların sayısı daha da artacak, halaylar ve govendler büyüdükçe kardeşlik duygularımız eskisinden çok daha kuvvetlenecektir. Birlikte söyleyip, el ele verip beraber olacağız, birlikte eğlenip ve birlikte coşacağız. Bu aziz vatan toprakları üzerinde üretilen güzellikleri, kültürü, yine bu topraklar üzerinde yaşayan ülkemizin güzel insanlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Halayların govendle türkülerin stranlarla kardeş olduğunu bir kez daha göreceğiz."

Türkçe ve Kürtçe şarkıların seslendirildiği konser yaklaşık üç saat sürdü.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER