ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 14:25

Adana'da Türkiye-Kore Ticari İlişkiler Konferansı düzenlenecek

Adanada Türkiye-Kore Ticari İlişkiler Konferansı düzenlenecek


Adana Ticaret Odası (ATO), Çukurova’nın ekonomik potansiyelinin değerlendirilebilmesine yönelik olarak dış pazarlara açılım konusundaki faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. ATO’da 25 Ekim 2013 tarihinde düzenlenecek toplantıda Güney Kore ile ticari ilişkiler masaya yatırılacak.

ATO Başkanı Atila Menevşe yaptığı yazılı açıklamada, dinamizmi ve küresel olumsuzluklara karşı direnciyle dünya ülkelerine örnek olan Türkiye ekonomisinin 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmesi için başlatılan çalışmalara yeni bir halka eklendiğini vurguladı. Bu kapsamda, Türkiye Güney Kore İşadamları Derneği (TURKOR) işbirliği ile 25 Ekim 2013 Cuma günü saat 13.00’te Adana Ticaret Odası meclis toplantı salonunda, ‘Türkiye-Kore Cumhuriyeti Serbest Ticaret Anlaşması ve İkili Ticari İlişkiler’ konulu konferansın düzenleneceğini belirten Atila Menevşe, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Güney Kore ile Türkiye arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması 1 Mayıs 2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu anlaşma kapsamında bazı ürünlerde hemen; bazılarında kademeli olarak gümrük vergileri karşılıklı olarak sıfırlanacaktır. Kişi başı milli gelirin 30 bin doların üzerinde olduğu Güney Kore, ekonomisinin son yıllarda gösterdiği gelişme ve teknolojik ilerlemeyle Türkiye için cazip ve işbirliği yapılabilir ülke konumuna gelmiştir. Bu kapsamda Odamız’da düzenlenecek olan ve genel olarak Güney Kore –Türkiye ekonomik ilişkileri ve Serbest Ticaret Anlaşmasının getirdiği avantajların anlatılacağı, bölge iş dünyası için son derece önem taşıyan konferansımıza tüm üyelerimizin ve ilgili kişi ve kurumların katılımlarını bekliyoruz.”

Konferansa katılmak isteyenlerin ATO’nun (351 39 11, Dahili: 191) numaralı telefonu veya (berna.ovul@adanato.org.tr) mail adresine başvurarak isim bildirmeleri gerektiği kaydedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER