ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 12:12

5. Van Gölü Bisiklet Turu sona erdi

5. Van Gölü Bisiklet Turu sona erdi

Düzenlenen "Pedal Pedal Tatvan–5. Van Gölü Bisiklet Turu" sona erdi.


Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından SODES projesi kapsamında düzenlenen "Pedal Pedal Tatvan–5. Van Gölü Bisiklet Turu" sona erdi. Turla gölün etrafını bisikletle dolaşarak farkındalık oluşturma ve gençlere özgüven kazandırma amaçlandı.

Üçü kadın 56 sporcu, beş gün boyunca Van Gölü etrafında pedal çevirdi. Tatvan’dan başlayarak sırasıyla göle kıyısı olan Ahlat, Adilcevaz, Van’ın Erciş ve Muradiye ilçeleri, il merkezi, Edremit ve Gevaş ilçelerinden bisikletle geçildi. Yaklaşık 400 kilometre gidilerek, Van Gölü’nün etrafı bisikletle dolaşıldı.

Turun beşinci gününde Tatvan’a varan sporcular, Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Medeni Öztaş tarafından karşılandı. Tura katılanları tek tek tebrik eden Öztaş, katılım belgesi verdi. Turla ilgili açıklama yapan proje koordinatörü Ömer Uğur ise, “Amacımız, hem Van Gölü’ne karşı farkındalık oluşturma hem de gençlerin özgüven kazanmasını sağlamaktı. Bu kapsamda bu yıl turun beşincisini başarıyla tamamladık.” dedi.

Tur kapsamında sporcularla gezi programları da yaptıklarını anlatan İl Müdür Vekili Öztaş, "Bu kapsamda Ahlat Selçuklu Mezarlığı'nı, Adilcevaz Aygır Gölü'nü, Erciş Balık Bendi'ni, Muradiye Şelalesi'ni, Van Kalesi'ni ve Akdamar Adası'nı gezme fırsatı bulduk. Gençlerin Van Gölü etrafındaki her yeri görmesi, ayrıca bir motivasyon kaynağı oldu. Katılan tüm gençlerimize, grup yönetebilmek için grup içinde birey olabilmeyi öğretmeye çalıştık. Çok büyük bir disiplin içinde, 400 kilometrelik turu kazasız olarak tamamladık. Katılan bütün sporcularımıza gösterdikleri disiplin ve azimlerinden dolayı, turun düzenlenmesi için büyük uğraş veren Tatvan Kaymakamımız Murat Erkan Bey'e, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Medeni Öztaş Bey'e, İlçe Müdürümüz İhsan Aykut Bey'e ve bizden desteklerini esirgemeyerek yanımızda yer alan diğer kurum amirlerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER