ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 22:05

19 yoksul aileye gebe düve dağıtıldı


Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yoksul, muhtaç vatandaşlara gelir getirici projeler kapsamında 19 aileye, 38 adet gebe düve dağıttı. Afyonkarahisar’ın merkeze bağlı Işıklar, Gebeceler beldesi ile Kızıldağ ve Küçük Kalecik Köylerindeki yoksul vatandaşlar proje uygulamasından faydalandı.

SYDV Başkanı Vali İrfan Balkanlıoğlu, daha önceden vatandaşlara küçükbaş hayvan projesi yaptıklarını, bu seferde uygun şartları taşıyan, yoksulluk kapsamında olan vatandaşlara 2’şer adet Holstein ırkına ait gebe düve dağıttıklarını belirtti. Balkanlıoğlu, "Projelerimiz hayvancılık yapabilecek yoksul vatandaşlarımızın yüzünü güldürdü. Artık ürün elde edecekler, ürünleri ile evlerine ekmek götürecekler, geçimlerini sağlayacaklar. İş imkanına kavuşacaklar. Sebat gösterirlerse ekonomilerini güçlendirecekler, yardım alan değil, yardım eder hale gelecekler. Ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar. Bu sebeple projelerimizin katkıları çok fazladır." dedi.
SYDV Müdürü Süleyman Arı, vatandaşlara yapılan gelir getirici bu projenin toplam 138 bin 852 lira olduğunu, iki yıl geri ödemesiz, 6 yıl içerisinde faizsiz şekilde geri ödeme yapacaklarını söyledi. SYDV Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri nezaretinde teslim edilen gebe düveler kura çekilerek vatandaşlara teslim edildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER