ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 19:12

Futbolcular UEFA'ya mektup yazacak

Futbolcular UEFAya mektup yazacak

Fenerbahçe'de futbolcular takımlarına verilen cezadan dolayı UEFA'ya mektup yazacak.


UEFA Disiplin Kurulu tarafından Avrupa kupalarından 2 yıl men cezası alan Fenerbahçe'de takım kaptanları bir basın toplantısı düzenleyerek, UEFA'nın kararına tepki gösterdiler.

Sarı - lacivertli kulübün Düzce Topuk Yaylası'ndaki tesislerinde yapılan basın toplantısına katılan kaptanlar Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Dirk Kuyt basın toplantısında UEFA'nın kararını anlayamadıklarını söylediler.

Kaptan Emre Belözoğlu ise "Takım oyuncuları olarak kendi aramızda da konuştuk. Dirk Kuyt'ın bir teklifi var. UEFA'ya mektup yazalım dedi. Biz de takımın oyuncuları olarak ortak bir mektup yazarak, neden ceza aldığımızın bildirilmesini isteyeceğiz." diye konuştu.

"HER KARAR HZ. ÖMER KARARI MI Kİ BOYNUMUZU BÜKELİM"

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Emre Belözoğlu, Türkiye’de alınan her kararın doğru olmadığını belirterek, "Her karar Hazreti Ömer kararı mı ki boynumuzu bükelim." dedi.

Fenerbahçe'nin takım kaptanları Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Dirk Kuyt, Topuk Yaylası Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Emre Belözoğlu, UEFA Tahkim Kurulu'ndan gelen 2 yıl Avrupa kupalarından men cezasıyla ilgili üzgün olduklarını; ancak bu cezaya sebep olan 2010 - 2011 futbol sezonunda alınlarırının açık olduğunu dile getirdi.

Futbol Federasyonu'nun 2010 – 2011 sezonuyla ilgili yeni bir karar alabileceği yönündeki soruya Emre Belözoğlu, "Yaşadıklarımız bu anlamda acı verdi. Bir de böyle bir şey yaşarsak her halde bunun telafisi kolay olmaz. Ben böyle bir kararın olacağını düşünmüyorum düşünmek de istemiyorum." ifadelerini kullandı.

Milli kaleci Volkan Demirel ise "Sonuçta ne olursa olsun biz elimizden geldiği kadar ayakta durmaya çalışacağız. Sahaya çıkıp şampiyonluğu kazanmaya çalışacağız." dedi.

Tekrar söz alan Emre, ülkede alınan her hukuki kararın doğru olmadığını belirterek, "Alınan her karar Hazreti Ömer kararı değil ki boynumuzu bükelim. Bu ülkede hukukun almış olduğu vermiş olduğu her karar doğru mu? Bu yüzden her şeye hazırlıklıyız." şeklinde konuştu.

Emre, çok iyi bir takımları olduğunu kaydederek, "Neler başarabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Bu anlamda da bu sene saha içine konsantrasyonumuzu sağlayacağız. Fenerbahçe takımının camiasının içi rahat olsun. Bu formayı sonuna kadar terletecek oyuncular var." ifadelerini kullandı.

Taraftarlara da seslenen Emre Belözoğlu, "En büyük görev taraftara düşüyor. Taraftar bu anlamda Fenerbahçe’nin en dertli günlerinde yanında oldu. 3 senedir yaşadıklarımız ortada. Gün yine bugündür. Fenerbahçelilerin takımlarının arkasında durma günüdür. Fenerbahçeliliğin gereği budur. Herkes yarın Fenerbahçe formalarını çocuklarına giydirsin ve sokağa çıksın." diye konuştu.

EMRE'DEN RAKİPLERİNE GÖNDERME

Alınlarının akıyla şampiyon olduklarını anlatan Emre, son 2 senede şampiyonlukları son maçlarda kaybettiklerini, rakiplerinin ise ilk 5'e girmekte zorlandığını söyledi.

Emre, sözlerini şöyle tamamladı: "Biz en kötü dönemlerimizde, çok oyuncu kaybettiğimiz dönemlerde bile son maçlarda şampiyonluğu kaybettik. Fenerbahçelilerin gönlü rahat olsun gün bugündür."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER