ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2013 Perşembe 00:43

Erzik'ten Fenerbahçe'ye sert cevap

Erzikten Fenerbahçeye sert cevap

UEFA Tahkim Kurulu'nun şike kararın ardından Fenerbahçe cephesinin büyük suçlamalar yönelttiği UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik sert açıklamalarda bulundu.


UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe'nin kendisine yönelttiği suçlamaları kabul etmediğini ve utanılacakta birşey yapmadığını belirterek, "Allah'a şükür ben utanılacak bir şey yapmadım. Ama utanması ve istifa etmesi gereken birileri varsa onlar da Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi bu duruma düşürenlerdir." dedi.

UEFA Tahkim Kurulu'nun şike dosyası konusunda verdiği nihai kararın ardından Fenerbahçe cephesinin bir numaralı hedef tahtası haline gelen UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik sessizliğini bozdu.

UEFA Tahkim Kurulu'nun şike dosyası konusunda verdiği nihai kararın ardından Fenerbahçe cephesinin büyük suçlamalar yaptığı UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Sporx'e açıklamalarda bulundu.

"İSTİFA ETMESİ GEREKEN BİRİLERİ VARSA ONLAR DA FENERBAHÇE'Yİ BU HALE DÜŞÜRENLERDİR"

Sarı - lacivertlilerin, "Utanmadan UEFA'da resmini koyuyorsun" sözleriyle istifaya davet ettiği UEFA asbaşkanı Erzik, "Allah'a şükür ben utanılacak bir şey yapmadım. Ama utanması ve istifa etmesi gereken birileri varsa onlar da Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi bu duruma düşürenlerdir." cevabını verdi.

Erzik, "Bugün UEFA'nın yönetiminde ve kurullarında çeşitli ülkelerden insanlar var. Kimse kendi ülkesi için orda bir şey yapamaz. Mesela Tahkim Kurulu'nda Levent Bıçakçı vardı. Levent bey bu davanın kenarından köşesinden geçemez. Biz Türküz ya ama bu söylemler nereden kaynaklandı onu anlamadım. UEFA'nın girişindeki duvarına o fotoğrafı oraya ben mi koydum? Bizi seçenler koydu. 53 ülke seçti beni. Ve yeni değil bu, 30 senedir oradayım." diyerek, şöyle devam etti:

"Niye bana saldırıyorlar? Hiç anlamadım. Polemiğe girmem ama verilecek bir cevabım var o da, benim için utanma lafını kullandıkları için, ben utanılacak durumda değilim utanılacak bir durumum yok Allah'a şükür. Utanması veya istifa etmesi gereken birileri varsa o da Fenerbahçe'nin ve Türkiye'nin başına bu işi açanlardır. Ben değilim. Bakın Türk futbolu da demiyorum, Türkiye'nin diyorum."

"CAS PAZARLIKLARI DOĞRU DEĞİL"

UEFA Asbaşkanı Erzik davanın geri çekilmesinden bu yana üzerinde bir çok pazarlık iddiasının gündeme geldiği CAS olayıyla ilgili de "Bu iddiaları da anlamış değilim. Bu konuda iddia edilenler doğru değil. Pazarlık ve bir dayatma asla olmadı. Fenerbahçe CAS davasını kulübünün menfaatleri doğrultusunda çekmiştir. Şimdi bu dayatma ve pazarlık lafını kullananlara soruyorum şayet Fenerbahçe bu davayı geri çekmeseydi Avrupa kupalarına katılabilir miydi? F.Bahçe geçen sene Avrupa kupalarından kazandığı o paraları nasıl kazandı? CAS davasını çekmeseydi Benfica ile yarı final oynayabilir miydi? F.Bahçe geçen yıl kupaya nasıl gitti çıkıp bunun cevabını versinler. Ben şeytanlık düşünmüyorum namuslu düşünüyorum, ahlaklı düşünüyorum. Fenerbahçe o davayı kendi menfaati, kulübün menfaati için çekmiştir." şeklinde konuştu.

Erzik, bu konuda Platini ve kendisinden dayatma geldiği ve pazarlık yapıldığı iddialarına da, "Benim dayatma hakkım yok. Sayın Platini de dayatma yapmadı. CAS konusunda asla pazarlık yapılmadı. Bir de kalkıp benim için utanmadan, istifadan bahsediyorlar. Ben neye utanacağım ya. Benim hayatta utanılacak bir şeyim yok. utanacak veya istifa edecek olan ben değilim. Eğer böyle birileri varsa Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi bu duruma düşürenlerdir." cevabını vererek sözlerini noktaladı.

AZİZ YILDIRIM: "ŞENES ERZİK İSTİFA ETMELİ"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, UEFA’dan çıkan iki yıllık ceza nedeniyle UEFA 1. Başkan Vekili Şenes Erzik’e yüklendi.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Şenes Erzik nerede? Tahkim Kurulu 8 maça çıkarırken ne iş yapar? Bir de oraya resmini asmışlar, hiçbir şekilde destek vermiyor. Erzik’in bugün istifa etmesi lazım. CAS’tan neden çekildiğimizi, ne karşılığında veya karşılıksız çekildiğimizi en iyi Erzik, Demirören ve Platini bilir. Niye çıkıp, baskı yaparak Fenerbahçe’nin çekilmesini sağladık demiyorlar? Fenerbahçe aptal mıydı CAS davasını çekti? Niye çekti? Bir şeyler vaat edildi de çekti.”

MASAK’TAN SORUŞTURMA

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ile yazışmalar yaptıklarını, iki gün önce yine kendilerine yazı geldiğini söyleyen Aziz Yıldırım, “Biz o kadar bağırıyoruz, diğerlerine neden gitmiyorlar. Şimdi de 2007’den bu yana inceleme başlattılar. Biz her şeyi zaten bildiriyoruz” ifadesini kullandılar.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER