ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 09:38

Mustafa Sarıgül: Kasetleri çıkarsınlar

Mustafa Sarıgül: Kasetleri çıkarsınlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olması beklenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül mydan okudu.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmaya hazırlanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kendisi hakkında bugüne kadar herhangi bir soruşturma açılmadığını belirterek, “Kim, hakkımda ne biliyorsa, elinde ne varsa, döksün ortaya. Seçime dört ay kala bir şey çıkarırlarsa da, buna da kimse inanmaz” dedi.

CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olması beklenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül açıklamalarda bulundu.

Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman’a konuşan Mustafa Sargül, adaylığı konusunda “Bütün hayatım boyunca bugünü bekledim. Sosyal demokrat düşüncelerin iktidarına koşuyorum” dedi.

Adaylığının iki hafta içinde kesinlik kazanacağını dile getiren Sarıgül, “Önümüzdeki 15 gün içinde yol haritası da belli olacak. Kamuoyunun beklemiş olduğu, çok arzu ettiği gelişmeler yaşanacak” diye konuştu.

Önümüzdeki dönem Şişli’den aday olmayacağını vurgulayan Sarıgül, “Şişli’deki yurttaşlarıma bugüne kadar bana verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum ama artık Şişli’de ben yokum” dedi.

Kaset iddialarını da değerlendiren Sargül, şu ifadeleri kullandı: “Şu ana kadar hakkımda açılmış en ufak bir dava, en ufak bir soruşturma yok. Kim, hakkımda ne biliyorsa, elinde ne varsa, döksün ortaya. Bugüne kadar hiç şey olmayıp da, seçime dört ay kala bir şey çıkarırlarsa da, buna da kimse inanmaz!”

Deniz Baykal’a karşı karşı mücadele verince başıma gelmeyen kalmadı” diyen Sarıgül, şöyle konuştu: “Benim için, “Aslan gibi bir belediye başkanı” dedi ama karşısına aday olunca da, hakkımda söylemediğini bırakmadı. Deniz Bey ile biz, hasım değil, rakiptik. Deniz Baykal benim düşmanım değil! Yine de hakkımda söyledikleri için canı sağolsun”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili de değerlendirmede bulunan Sarıgül, “Sayın Kılıçdaroğlu’nu takdir ediyorum” dedi.

“Gezi’de en öndeydim, sadece şov kısmında yoktum” diyen Sargül, şu ifadeleri kullandı: “Oraya ilk giden de bendim, ilk gazı yiyen de. O gençlere, destek olmak için Kızılay görevi üstlenmeye karar verdik. Parkın bütün tuvaletlerini biz gönderdik. İlk dört gün, ihtiyaçların büyük kısmını biz karşıladık.

Benim bütün doktorlarım, hemşirelerim, onlara çok çok teşekkür ederim, 150 arkadaşım, 28 ambulansım, bütün temizlik müdürlüğü, fen işleri müdürlüğü oradaydı. Günlerce gönüllü çalıştılar. Yani görünmüyordum ama oradaydım!”

Şişli’deki cemaat yurt ve okullarına destek verdiğini belirten Sarıgül, “Ama Ermeni ve Musevi yurttaşlarımızın okullarına da oluyorum. Camilerimize, cem evlerimize destek verirken, kilise ve sinagoglara da destek veriyorum. Hiçbirini ayırmıyorum” şeklinde konuştu.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül, bir soru üzerine Fethullah Gülen’le siyasi alışverişi olmadığını dile getirdi.

Ayazağa ve Maslak’ın anti demokratik yollarla Şişli’den alındığını savunan Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş için şu yorumu yaptı: “Kadir Bey’i severim. O da beni sever... Di... Gerçi artık sevmediğini son yıllarda anladım.”

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER