ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 12:10

Hüseyin Çelik: Melih Gökçek'i çok ama çok başarılı buluyorum

Hüseyin Çelik: Melih Gökçeki çok ama çok başarılı buluyorum

Hüseyin Çelik "Melih Gökçek de kıyamete kadar belediye başkanı olarak kalmayacaktır" sözüne açıklık getirdi.


"AK Parti Melih Gökçek'ten rahatsız" iddialarına Hüseyin Çelik'ten açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili söylediği sözlerin maksatlı olarak kullanıldığını söyledi. Çelik, “Ben aksine Sayın Melih Gökçek'i çok ama çok başarılı buluyorum. Ankara'da oturan birisi olarak da yaptığı büyük hizmetleri takdirle yad ediyorum. Kendisiyle aynı partinin çatısı altında siyaset yapmaktan da büyük bir keyif alıyorum.” dedi.

Hüseyin Çelik, yaptığı yazılı açıklama ile geçen hafta düzenlediği basın toplantısında söylediği sözlerin Melih Gökçek aleyhinde maksatlı bir biçimde kullanıldığını söyledi.

"AK PARTİ YÖNETİMİ MELİH GÖKÇEK'TEN RAHATSIZ DİYENLER ART NİYETLİDİR"

Çelik’in açıklaması şöyle: "Geçen hafta AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediğim bir basın toplantısında, ODTÜ arazisinden geçen yolla ilgili yaptığım bazı değerlendirmeler, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek aleyhinde maksatlı bir biçimde kullanılmaktadır. Basın toplantısında söylediğim 'Melih Gökçek de kıyamete kadar belediye başkanı olarak kalmayacaktır.' cümlesinin önüne ve arkasına bakmayıp 'Bakın AK Parti yönetimi de Melih Gökçek'ten rahatsızdır.' şeklinde yorum yapanlar ya art niyetli ya da okuduğunu anlamayanlardır. Aşağıda sözkonusu basın toplantısının konuyla ilgili bölümünden ajansların yaptığı bir özeti veriyorum.

Ayrıca yaptığım Basın toplantısının tam metnine ve videosuna akparti.org.tr'nin Tanıtım ve Medya başkanlığı bölümünden ulaşılabilir. Ben aksine Sayın Melih Gökçek'i çok ama çok başarılı buluyorum. Ankara'da oturan birisi olarak da yaptığı büyük hizmetleri takdirle yad ediyorum. Kendisiyle aynı partinin çatısı altında siyaset yapmaktan da büyük bir keyif alıyorum. Birilerinin Sayın Gökçek'in hukuka aykırı davrandığı gibi bir iddiası varsa yargıya başvurma yolu açıktır. Esas kanunsuzluk, yapılan fiili ve fiziki engelleme çabasıdır."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER