ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 14:31

Başbakan Erdoğan, Isparta'da

Başbakan Erdoğan, Ispartada

Isparta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Başbakan Erdoğan, "Kasetle gelen kasetle gider, milletle gelen milletle gider" dedi.


Başbakan Erdoğan, "Bu telekulak çetesinin üzerine gideceğiz ve gidiyoruz. Bunları inlerinden çıkartıp, milletin önünde rezil edeceğiz" dedi.

"28 Şubat'ta darbecilere 'hoşgörü ödülü' veren, 17 Aralık'ta CHP ile kol kola darbeye yeltenen biri nasıl merhum Bediüzzaman'ın izinde olabilir?" ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, "Şimdi ben söylüyorum. İki yıl önce de söyledim. Dedim ki, 'Dön Türkiye'ye gel', gelmedi. Şimdi yine sesleniyorum. Dürüstsen, samimiysen bu ülkeyi karıştırmayı bırak. Burası senin ülken ise dön buraya gel diyorum" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kasetle, ses kaydıyla, montajla hükümeti düşüreceklerini, AK Parti'yi yıpratacaklarını zannediyorlar. Kimse kusura bakmasın bu CHP değil, bu AK Parti. CHP'de birileri kasetle gider, kasetle gelebilir ama AK Parti'de bunu yapamazlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanını montaj kasetlerle dize getiremezler, diz çöktüremezler."

Bunlar yanar döner

Başbakan" O başörtüsü için 'furuattır' diyordu. Nasıl furuatsa... Çünkü öyle bir derdi yok onun. Elimizde, enteresan, kendisinin vaaz kasetleri var. O vaaz kasetlerinde, furuattan önceki dönemde, bunun itikadi olduğunu söylüyordu. 'Başörtülü ol, başörtüsünü çıkaramazsın, bu bir emirdir' diyordu. Ama daha sonra 28 Şubat. Emirler geldi, yelkenler indi. Orada da kalktı, 'furuattır' dedi. Bunlar yanar döner" şeklinde konuştu.

Bunları inlerinden çıkartıp milletin önünde rezil edeceği

CHP Genel Merkezinin, CHP Milletvekillerinin, CHP'li başkanların da gizlice, usulsüzce telefonlarının dinlendiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Bunu da biliyorlar. Peki CHP'nin Genel Başkanı, bir çift laf etti mi? Etmez, edemez. Niye Pensilvanya'daki patron izin vermez" dedi.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Aynı şekilde MHP milletvekilleri de dinlenmiş. Genel Başkan diyor ki, 'bizi de dinlediler'. Eylül 2011'den itibaren 450 MHP'li dinlenmiş. 41 kişi için dinleme kararı var ama 450 MHP'li dinlenmiş. Ey MHP Genel Başkanı, bunu sorgulayacak mısın, bunun peşine düşmeyecek misin? CHP ve MHP hukuksuz dinlemeleri, montaj kasetleri günlerdir dillerine doladılar ama dikkat edin kendileriyle ilgili dinlemelerden hiç söz etmiyorlar. Niye biliyor musunuz? Çünkü şantaj var, şantaj. Siyasetçiyi dinlemişler şantaj yapıyorlar, gazeteciyi dinlemişler şantaj yapıyorlar, iş adamını dinlemişler şantaj yapıyorlar. Sadece şantaj değil, haraç topluyor, tehdit ediyor istediklerini söyletiyor, istediklerini yazdırıyorlar. Hiç endişeniz olmasın aziz milletim, müsteri olsun. Türkiye Cumhuriyeti hiç bir şantaj çetesine boyun eğmez. Bu telekulak çetesinin üzerine gideceğiz ve gidiyoruz. Bunları inlerinden çıkartıp, milletin önünde rezil edeceğiz. Topladıkları haraçları, yaptıkları tehditleri, yargı içerinde oynadıkları kirli oyunları tek tek ortaya döküp, bunların ne olduğunu milletimize anlatacağız."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER