ÖNE ÇIKANLAR :
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2014 Cuma 18:18

Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu'ndan yalanlama

Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlundan yalanlama

Sanatçı Erdal Beşikçiolu, basında çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.


Sanatçı Erdal Beşikçiolu, basında çıkan uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alındığı ve uyuşturucu kullandığı haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Beşikçioğlu, açıklamasında gözaltına alınmadığını ve uyuşturucu da kullanmadığını ifade etti.

Sanatçı Beşikçioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İstanbul’da yeni sinema filmimim çekimleri sırasında telefonla -kamuoyuna duyrulmaması ve kamu oyuna kötü örnek teşkil etmemesi yönünde gizlilik hassasiyeti ile- Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından, ifademe/bilgime başvurulmak üzere Ankara’ya davet edildim. Operasyon kapsamında uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen herhangi biriyle görüşmem ve ilişkimin varlığı tarafıma isnat edilmediği gibi bu yönde bir suçlamaya da uğramadım. Çünkü uyuşturucu kullanmıyorum…

Basın organlarında hakkımda çıkan yanlış, yönlendirmeli ve sorumsuz yayınlar aleyhine gerekli cezai ve hukuki/ tazminat işlemlerinin yapılması yönünde karar aldım. Çünkü; yaşamım boyunca, Türkiye’de sanatçı olmanın zorluğu ve de sorumluluğunun bilincinde oldum. Aileme, çevreme ve topluma kötü örnek teşkil edecek, hiçbir davranışım olmadı.

Şahsımın ve ailemi küçük düşürecek, üzecek, itibarsızlaştırmaya yönelik bu türden yanlış, yönlendirmeli ve sorumsuz yayınların beni üzen bir diğer ve de en önemli yönü ise, bu yayınlardan etkilenebilecek bir tek kişinin dahi uyuşturucu gibi kötü bir alışkanlığa başlayabilme ihtimalidir.

Önemle tekrar belirtmek gerekirse, uyuşturucu kullanmıyorum, uyuşturucu bağımlısı değilim ve de uyuşturucu kullanımına karşıyım.

Kamuoyuna ve siz sayın basın mensuplarına saygılarımla bildiririm.13.06.2014"
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER