ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 10:50

TSK'da artık 'çürük' yok

TSKda artık çürük yok

TSK İç Hizmet Yönetmeliği'nde yer alan 'çürük' ibaresi, 'Askerliğe Elverişli Değildir' olarak değişti.


Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinin 291'inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan "çürük" ibaresi "Askerliğe Elverişli Değildir kararlı sağlık" olarak değiştirildi.

"ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİL"

Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinin 29' inci maddesinin "Hastaneden hava değişimi alarak veya çürük raporu ile taburcu edilenler hastane tarafından doğruca memleketlerine gönderilir" şeklindeki ikinci fıkrasında yer alan "çürük" ibaresi "Askerliğe Elverişli Değildir kararlı sağlık" olarak değiştirildi.

Ayrıca, aynı Yönetmeliğin 382'nci maddesinin ikinci fıkrasının (g) bendinde yer alan "özürlü" ibaresi "engelli" olarak, 709 uncu maddesinin birinci fıkrasının (4) numaralı bendinde yer alan "sakatlanan" ibaresi "engelli hale gelen" olarak değiştirildi.

ÖZÜRLÜ DEĞİL ENGELLİ

Öte yandan 26027 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinin 31 inci maddesinin yedinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan "özürlülük" ibaresinin "engellilik" ve dördüncü cümlesinde yer alan "Özürlü" ibaresinin "Engelli" olarak, 27958 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinin de 19'uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan "sakatlık" ibaresinin "engellilik" olarak değiştirilmesine karar verildi. Bunlara ilişkin yönetmelik değişiklikleri de Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER