ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 17:14

RTÜK'ten Zaman ve Bugün açıklaması

RTÜKten Zaman ve Bugün açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Zaman ve Bugün gazetelerine yönelik iddalar ile ilgili açıklamada bulundu.


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Zaman ve Bugün gazetelerine yönelik bir ambargonun söz konusu olmadığını, iddaların hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, bazı internet sitelerinde "RTÜK'ten o iki gazeteye ambargo" başlığıyla haberlerin yayınlandığı ve bu haberin güvenilir olmayan kaynaklarca maksatlı olarak servis edildiği belirtildi.

"Zaman ve Bugün gazetelerinin kuruma alımına izin verilmediği" yönündeki haberlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Radyo ve Televizyon Üst Kurulunu, ülke gündemindeki malum tartışmanın içine çekmeye çalışan bazı kişilerce servis edilen bu bilgi, tamamen gerçek dışıdır. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, görsel-işitsel medya sektöründe düzenleyici otorite olarak görev yapan bağımsız bir otoritedir ve medya kuruluşlarına yönelik bir ambargo uygulaması söz konusu değildir.

Üst Kurul kurumsal olarak elektronik medya takip hizmeti almakta olduğundan, Üst Kurul üyeleri dışında, teşkilat birimlerine gazete alımı yapılmamaktadır. Kurum tarafından Üst Kurul üyelerine alınan gazeteler arasında Bugün ve Zaman gazeteleri bulunmaktadır."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER