ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 13:12

Hükümetten Gezicilere ilk cevap

Hükümetten Gezicilere ilk cevap

Gezi Parkı eylemlerine devam kararına ilk cevap hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik'ten geldi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, GEzi Parkı eylemcilerinin direnişe devam kararından sonra açıklama yaptı.

Hüseyin Çelik, "Bu saatten sonra eylemleri sürdürmek işin tadını kaçırmaktır, durumu marjinalleştirmektir." dedi.

Taksim Dayanışma Platformu'nun bugün açıkladığı Gezi Parkı eylemlerine devam kararına ilk cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Hüseyin Çelik'ten geldi. İzmir'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik, konuyla ilgili şunları söyledi:

7 DEFA SANDIKTA HEZİMETE UĞRAYANLAR FARKLI YOLLAR DENEYEBİLİR

Biz özellikle kararlı ve emin adımlarla Türkiye'yi ilk 10 ülke arasına sokmak için program belirledik. 7 defa sandıkta hezimete uğrayanlar farklı farklı yollar deneyebilir.

UZATMAK İŞİN TADINI KAÇIRMAKTIR

Milletin kararlığıyla hepsinin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum, mesele çevreye saygı ise bu mesajlar alınmıştır. Bu saatten sonra bunu uzatmak işi tadını kaçırmaktır. İşi marjinalleştirmektir.

MESAJ ANLAŞILDI

Madem ki mesaj vermek istediniz dünya tarafından anlaşıldı, ama haklıyken bile hakız duruma düşmek istemiyorsanız tarzınızın mantıklı kalması lazım.

MESELE AĞAÇ MESELESİ OLMAKTAN ÇIKTI

Ağaç katliamı yapılırken ben önce ber yatarım dedim bunu biliyorsunuz. Ama mesele ağaç meselesi olmaktan çıkmıştır.

Başbakan Erdoğan Istranca dağlarından su getirip İstanbul'u çöl olmaktan kurtardığı zaman çevreciler ayağa kalktı. 8 bin ağacın yerine 165 bin ağaç dikildi. İstanbul'da insanlar su bulamıyordu ki ağaca su versinler.

KIRIP DÖKENLERİN YANINA KAR KALMAYACAK

Kırıp dökenler zannetmesinler ki yanlarına kar kalacak. Kim suç işlerse suç işleme imtiyazı yoktur. Kimsenin bir şey talep ederken hayatı zindana çevirmeye hakkı yoktur. Dünyanın her yerinde böyledir. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER