ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 14:36

Çetin Doğan hakkında suç duyurusu

Çetin Doğan hakkında suç duyurusu

Diyarbakır Barosu avukatlarından Sezgin, Kur'an-ı Kerim'e hakaret ettiği gerekçesiyle Doğan hakkında suç duyurusunda bulundu.


Diyarbakır Barosu avukatlarından Ercan Sezgin, Balyoz davasında tahliye edilen eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan hakkında, Silivri Cezaevi önünde yaptığı açıklamada Kur'an-ı Kerim'e hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Avukat Sezgin, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu dilekçesinde, Doğan'ın, "Basın-yayın yoluyla dini değerleri aşağıladığını" gerekçe göstererek, kamu davası açılmasını talep etti.

Dilekçesinde, "Çetin Doğan, 22 Haziran'da tahliyesinin ardından Silivri Cezaevi'nden çıkışında, basın ve yayın organları huzurunda milyarlarca insanın inandığı, benimsediği, hüküm ve emirlerinin Müslümanlar için geçici olmadığı, hiçbir zaman işlevini yitirmeyeceği, dini inancımıza göre ahiret gününe kadar kalacak kutsal kitap Kur'an-ı Kerim'e hakaret etmiş, '7. yüzyılda Arapları geliştirmek için yapılan yasaların bugün ebedi ve ezeli olarak kalmasına imkan var mı?' sözleriyle dini inancımıza hakarette bulunmuş ve küçük düşürmeye çalışmıştır" ifadelerine yer veren Sezgin, Doğan hakkında, "Basın-yayın yoluyla dini değerleri aşağıladığı" gerekçesiyle gerekli soruşturmanın yapılarak, kamu davası açılmasını talep etti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER