ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 14:41

Başbakan Erdoğan: Senin cibiliyetin düzgünse..

Başbakan Erdoğan: Senin cibiliyetin düzgünse..

Başbakan Erdoğan Siirt'te Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır göndermelerde bulundu.


Başbakan Erdoğan, "Molotoflarla demokrasi gelir mi? Vatandaşların camını, çerçevesini yakıp yıkmakla demokrasi gelir mi? Demokrasinin yolu sandık" dedi. Erdoğan Kılıçdaroğlu'na, "Senin cibiliyetin düzgünse, bu hesaplarda hangi bankadaysa, vicdanın varsa, bu hesapları bul" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap ediyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Ben bu meydandan Pınarhisar'a gittim. Ziya Gökalp'i Milli Eğitim onaylı şiirini okudum. Neydi o:

"Minareler süngümüz. Kubbeler miğfer. Camiler kışlamız. Müminler asker" Bunu söyledim diye Pınarhisar'a gittim.

Şimdi 'İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür., İmansız olan paslı yürek sinede yüktür' anlayışıyla yürüyoruz.

- Demokrasi tarihinin en önemli seçimlerinden birine giriyoruz. Siirt bugün milli iradeye, Başbakanına, yani damadına sahip çıkıyor. Eski Türkiye ile Yeni Türkiye'nin tercih edileceği seçime giriyoruz. Rabbim sizlerden razı olsun. Eski Türkiye'de yasaklar, red, inkar, asimilasyon vardı, kitaplara, klavyelere yasak vardı.

- Eski Türkiye'de kan vardı, gözyaşı vardı, acı vardı. Eski Türkiye'de Siirt'in sesinin ulaşmadığı duvarlar vardı. Şimdi Yeni Türkiye var. Yeni Türkiye milletiyle kucaklaşan bir Türkiye... Eski Türkiye'de türkülere, kitaplara, annenin evladıyla ana dilinde konuşmasına yasak vardı. Bunları biz kaldırdık. İnşallah 9 gün sonra Nevruz'u muhabbetle kutlayacağız. Artık şehit haberleri gelmiyor.

"MOLOTOFLARLA DEMOKRASİ Mİ GELİR?"

- Önce Gezi eylemleri dediler, huzur ve istikrarı bozmak istediler. Şimdi de 17 Aralık, 25 Aralık darbe girişimi ile yeni Türkiye'ye sabotaj düzenlemek istediler. Şunu bilmenizi istiyorum, Gezi eylemlerinde ağaç bahaneydi, çevre bahaneydi, gerisi çok şahaneydi. Ne oldu? Güzel neticeler mi alındı? Yaktılar, yıktılar, molotoflarla... Molotoflarla demokrasi gelir mi? Vatandaşların camını, çerçevesini yakıp yıkmakla demokrasi gelir mi? Demokrasinin yolu sandık"

"BÜTÜN BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ"

- Marjinal sol örgütler, anarşistler, teröristler, vandallar işte bu MHP ile CHP ile Pensilvanya ile BDP ile ittifak halinde sokakları karıştırmak istiyorlar. Hiç merak etmeyin, asla umutsuz olmayın. Biz bütün bunların hesabını soracağız

- Biz bugünlere yolsuzluklarla mücadele ederek geldik. Bunlar sandıkta bir kez daha kaybedeceklerini biliyorlar, o yüzden sandık dışında yollar arıyorlar. Hukuksuzca telefon dinleyip, çözüm sürecine sabotaj yapmak istiyorlar. Sandık dışı her şey gayri meşrudur. Hiç merak etmeyin, asla umutsuz olmayın. Biz bunların hesabını soracağız. Siz de sandıkta hesap soracaksınız. Son çete temizlenecek, CHP' ve MHP darbe umutlarının yitirip gidecek.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER

-Senin cibiliyetin düzgünse, bu hesaplarda hangi bankadaysa, vicdanın varsa, bu hesapları bul, çıkart. Ben de bu hesaplarda çıkan parayı varsa; sen çok fakirsin ya, sana vereceğim. Yalanın kuyruklusunu biliyorduk ama bu kadarını bilmiyorduk ya. Adamın bütün hayatı iftira üzerine kurulu. Çünkü fetvayı veren hocaları da var artık. Fetvayı da Pensilvanya'dan alıyorlar. Ondan sonrada 'iftira at tutmazsa da iz bırakır' diyorlar. Bu hangi bankadaysa çıkart. Madem sana 13 bankada hesabım olduğunu söylediler, çıkart. Ondan sonrada senle o parayı tahsil edelim sana vereyim onu. İnsaf ya, insaf. Yalan olur da bu kadar olmaz

- Kurtalan'a ikinci bir havaalanı beklentinizi biliyorum.Gerekli talimatları verdim, arkadaşlarım çalışmasını yapıyor. Siirt'e içme suyu projesi için 148 trilyon harcadık. Bunu BDP'li belediyenin yapması gerekiyordu ama biz yaptık. Eğitimde Siirt'e 1551 derslik yaptık, 318 okula internet bağlantısı yaptık ki yavrularımız dünyayla buluşsun diye.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER