ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 17:20

Başbakan Erdoğan ilk kez o belgeyi açıkladı

Başbakan Erdoğan ilk kez o belgeyi açıkladı

Başbakan Erdoğan Bingöl'de miting alanında mahşeri kalabalığa seslendi.


Başbakan Erdoğan seçim için gerçekleştirdiği mitinglerine Bingöl'de devam etti. Başbakan Erdoğan, bazı CHP'li milletvekillerinin Fetullah Gülen hakkında TBMM'de verdiği soru önergelerini okuyarak, "Bunlar, tabii çark belgeleri. Bunlar samimiyetsizliğin belgeleri. Bunlar, birbirlerinden nefret eden tarafların, darbe için, AK Parti'nin, demokrasinin, milli iradenin yıpranması için nasıl ittifak ettiklerinin belgesi" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:  

- Ahde vefanız için size teşekkür ediyorum. Bugün Bingöl her zamanki gibi bambaşka. sizin sevginizde coşku var coşku.

-Siz bu kardeşinizi her zaman bağrınıza bastınız ama bugün bir başka. Rabbim muhabbetinizi daim etsin. Dün gece şehit olan polis kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 3 şehidimizin mekanı cennet olsun inşallah.

- Bu millet enayi mi? Laf üretene değil icraate bakar. Bingöl icraate, barajalara, duble yollara bakar. En önemlisi çözüm sürecine bakar. Biri çıkıyor kürt milliyetçiliği yapıyor.

- Ben kürdü kürt olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan Allah olduğu için sizleri seviyorum. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik.

-  Yola çıkarken ne dedik? Tek millet  Tek Bayrak Tek Vatan Tek Devlet

- Biz Türkiye Cumhuriyet'i devletinden başka devlet kabul etmiyoruz. Ne paralel yapı ne paralel devlet. 30 yıl bu topraklarda hep acı vardı. Bingöl bu kana kana şahittir. Türkiye'nin enerjisini, kaynağını kaybettik.

- Biz bu acıyı durduracağız, Türkiye'yi 81 ilini ayağa kaldıracağız dedik. Bu baldıran zehirinin içeceğiz dedik. Terör nedeniyle gençlerimiz dağlarda ölmüyor. Annelerin babaların yüreklerine ateş düşmüyor.

- Güvenlik güçlerimiz şehit olmuyor. Bu süreci daha da büyüteceğiz. Asla boynumuzu bükmeyeceğiz. Türkiye'ye yapılan tuzağa izin vermedik. Yolsuzluk adı altında milli iradenin çalınmasına izin vermediniz.

"TARİHİMİZDE HİÇBİR ALİM HOLDİNG PATRONU OLMADI"

- Pensilvanya'da malum bir zat var. Güya Said nursi'nin izinde ama alakası yok. Bu zat Said Nursi'yle bir kez karşılaşmış değil. Said Nursi asla pes etmemeiş, zulümlerden geri adım atmamış. Sadece Said Nursi değil tarihimizde hiçbir alim holding patronu olmadı.

- Hiçbir alim ananaslarla uğraşmadı, haraç toplamadı. Mahreme girer mi? Bu işleri yapanları senin uyarman gerekli sen nasıl alimsin?

- Bu Pensilvanya bize beddua etti biliyorsunuz bundan 5 ay önce ne diyor biliyor musunuz? Bunun tam tersi. Üç kafadarla var ya bunlar. CHP'ninki sabah akşam değişiyor. Bununki 6 ay sonra değişiyor. Biz bu yolda kefeni giydik beraber yola çıktık.

- Yaklaşık 10 yıldan beri ABD'de yaşayan laiklik karşıtı çevrelerin odağı olan malum zatın Nil Basım Yayın Ltd'de redaktör olarak görev yapıyor.

"BUNLAR ÇARK BELGELERİ BUNLAR SAMİMİYETSİZLİĞİN BEDELi"

- 9 Mart 2005 TBMM'ye sunulmuş. Malum okulların laiklik karşıtı olduğu söylenmiş. Malum zat yasadışı örgüt kurup laik devleti yıkmak istiyor. Bunu mahkemeye taşıyan kim? CHP Denizli milletvekili Celal Kazdal. Altında 69 imza var. İstanbul mileltvekili Kemal Kılıçdaroğlu.

- İstanbul Fatih B.Evler'de Risale okutulmakta mıdır? Bu kitap neyi amaçlamaktadır? İmza: Kemal Kılıçdaroğlu. Risaleyi bilmeyecek kadar bu işin de uzağındadır bu adam. Bunlar çark belgeleri. Bunlar samimiyetsizliğin bedeli. Bunlar AK Parti'yi aşağı indirmenin planları.

"CHP DEMEK CAMİLERİN AHIRA ÇEVRİLMESİ DEMEKTİR..."

- Ben gerçi Bingöl'de CHP'yi boşuna anlatıyorum. CHP demek camilerin ahıra çevrilmesi demektir. CHP demek Said Nursi'nin ölüsüne dirisine zulüm demektir. CHP demek Türkçe ezan demektir.

- Pensilvanya'daki zata bağlanmış kişilere sesleniyorum. Siz ebedi bir dava için fani birinin peşine nasıl takılırsınız? 30 Mart gecesi sandıkları tam patlatacağız.

- MHP'de bunların yanında. Bitlis'te karar almışlar. MHP, CHP, BBP, DSP ve DP toplam oyları yüzde 7.
40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. MHP düne kadar yavru muhalfetti şimdi yavru telekulak oldu. Milli güvenlliğimize saldırı oluyor bunlar 3 maymunu oynuyor.

- Bingöl AK Parti'den başka bir partiye oy vermeyecek. Büyük Türkiye'ye sahip çıkacak. hükümetimiz döneminde önemli hizmetler sunduk. Doğalgaz'ı getirdik çok kısa bir sürede doğalgaz'ı getireceğiz.
Bingöl'de meydana gelen depremde 2432 konut inşaa ettik. Adeta yeni bir Bingöl inşaa ettik. Düzce depreminde ne yaptılar biliyorsunuz? DSP, MHP, Anap hiçbir şey yapamadılar ve kaçıp gittiler.

- Sonra biz inşaa ettik. Kardeşlerim biz dertliyiz. Size sevdalıyız. Bingöl'ün simgesi olan Çapakçur vadisini hizmete sunacağız. Tapu sorununu çözdük. Tapularınız hayırlı olsun. 12 yılda Bingöl'e 5 katrilyonluk yatırım yaptık.

"BUNLARA 3 KOYUN VER YÖNETEMEZ"

- Bingöl Üniversitesi'ni kim kurdu? 7 bin öğrenci var. Bu hem göçü engelliyor hem de ekonomiye can veriyor.
Bu ülkede yolsuzluk var diyen Kılıçdaroğlu, Bahçeli, BDP? Şimdi soruyorum bunlara yolsuzluğu olan bir ülkede milli geliri 230 milyar dolardan 820 milyar dolara nasıl çıkaracağız?

- Türkiye'de 100 liranın 73 lirası borçtu. Şimdi 35 lirası borç. Nerden nereye geldik? IMF'e kim borçlandı? Yavru CHP -DSP, MHP ve ANAP. Biz ödedik şimdi biz borç veriyoruz.

- Merkez Bankası'nda 27 milyar dolar vardı. Şimdi 130 milyar dolar. Çiftçi kardeşim Ziraat Bankası'ndan yüzde 60'la faiz alıyordu. şimdi yüzde 5. Daha iyi oalcağız.
Kitapları ücretsiz alıyor muyuz?
Bu CHP'nin genel müdürü SSK müdürüyken biz çok çektik. Bunun zamanında ilaç yoktu. Eziyet çektiriyordu millete eziyet. Bunlara 3 koyun verin yönetemez.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER