ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2014 Pazar 22:48

Alp Gürkan'ın oğlu Can Gürkan gözaltına alındı

Alp Gürkanın oğlu Can Gürkan gözaltına alındı

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan'ın oğlu Can Gürkan gözaltına alındı.


Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan'ın oğlu Can Gürkan gözaltına alındı. Jandarma karakoluna getirilen Gürkan'ın ifadesi alınıyor.

Soma'da meydana gelen maden faciasıyla ilgili gözaltılar devam ediyor. Son olarak Alp Gürkan'ın oğlu Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Grup CEO'su Can Gürkan gözaltına alınarak jandarma karakoluna getirildi. Can Gürkan buradaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Can Gürkan gözaltına alındıktan sonra avukatı da karakola geldi. Avukat, savcı ve emniyetin yapması gerekeni yaptığını söyledi.

Soma'da meydana gelen maden faciasıyla ilgili açılan soruşturmada gözaltı işlemleri devam ediyor. Son olarak Alp Gürkan'ın oğlu Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Grup CEO'su Can Gürkan gözaltına alındıktan sonra avukatı da jandarma karakoluna getirildi. İsmini söylemeyen avukat, "Savcı ya da emniyet ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyordur. Hastane raporu alması gerekiyorsa alıyordur." dedi. 

Sağlık kontrolüne götürüldü

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan’ın oğlu Can Gürkan gözaltına alındıktan sonra hastaneye sağlık kontrolüne götürüldü.

Soma’da meydana gelen maden faciasıyla ilgili gözaltılar devam ediyor. Son olarak Alp Gürkan’ın oğlu Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Grup CEO’su Can Gürkan gözaltına alınarak jandarma karakoluna götürülmüştü. Gürkan, jandarmadaki ifadesinin ardından sağlık kontrolü için Soma Devlet Hastanesi’ne getirildi. Güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalıştı. Gürkan, buradaki işlemin ardından adliyeye sevk edilecek.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER