ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Mayıs 2014 Cuma 12:34

Papa'dan çözüm süreci için dua!

Papadan çözüm süreci için dua!

Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş bir heyetle Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'u ziyaret edecek.


Katolik aleminin ruhani lideri Papa, Diyarbakır’da geçen yıl içinde Ermeni, Keldani kiliseleri ile bir cami, Alevi ve Yezidi Evi’nin yer aldığı Kültürler Sokağı Projesi’ni hayata geçiren Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş’ın randevusunu kabul etti.

Demirbaş, 14 Mayıs’ta Ortadoğu’nun en büyük Ermeni Kilisesi olarak bilinen Surp Giragos Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Ergün Ayık, Süryani Meryem Ana Kilisesi Başkanı Can Şakarer, Keldani Kilisesi Vakfı Başkanı Yusuf Karadayı, Türkmen Alevi Dedesi Hasan Baykut, Din Adamları ve Yardımlaşma Derneği (DİAY-DER) Başkanı Zahit Çiftkuran, Bokark Şeyhi Nakşi Sayar, Şêx Said’in torunu Muhammed Akar ve Duhok Belediye Başkanı Şevket Muhammed Osman’la birlikte İtalya’ya gidecek. Heyet, aynı gün Vatikan’da Papa tarafından kabul edilecek.

PAPA'DAN MANEVİ DESTEK

Heyete başkanlık edecek olan Abdullah Demirbaş, Papa’dan Türkiye’deki barış ve çözüm sürecine destek ve dua ricasında bulunacaklarını belirtti.  

Demirbaş, “Papa’dan ayrıca Ortadoğu halklarının ve inançlarının bir arada yaşaması için duasını isteyeceğiz'' dedi.

Diyarbakır Surları’nın UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alınması için de destek isteyeceklerini ifade eden Demirbaş, Papa'dan Kültürler Sokağı Projesi’ni anlatıp manevi destek isteyeceklerini de sözlerine ekledi.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER