ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mayıs 2014 Pazartesi 13:31

Kadir İnanır'dan CHP'ye ağır sözler

Kadir İnanırdan CHPye ağır sözler

Çözüm sürecinde Akil İnsan olarak yer alan ünlü aktör Kadir İnanır, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.


Kadir İnanır, Başbakan Erdoğan'ın muhtemel Köşk adaylığı için, şu ifadeleri kullandı.

"BAŞBAKAN'IN YERİNDE OLSAM O MAKAMA GİTMEM"

"Kaynak Kürt sorunu, başka sorun yok. Çözüm, Gezi'ye kurban gidebilirdi. Şimdi askere gidenler hoplaya zıplaya gidiyor. Herkes kan kokusundan uzaklaştı.

Başbakan'ın yerinde olsam o makama gitmem. Tam Kürt barışını sağlamak üzereysen, siyasi çalkantıların kucağındaysan oraya gitmemelisin."

Habertürk'ten Muhsin Kızılkaya'ya konuşan Kadir İnanır CHP yerel yöneticilerinin Kürt, Laz demeyip eşit hizmet verirse kurtulabileceğini belirtirken, "Bir ideal uğruna toplanmış insanlar kendi karakterlerini o ideale uydurmalıdır. Türkiye'de solcuların en büyük zaafı birbirleriyle hep kavga ediyorlar. Biz kavga ettikçe onlar hep iktidara gelecek." dedi.

"Sokakta kimse sorarsan sor, beni herkes CHP'li bilir. Gerçekten eskiden bir sosyal demokratın Türkiye'deki karşılığı CHP idi. Ama sosyal demokrat anlayışı savunan bir siyasi oluşum, kafatasçı, ırkçı, dinci bir yapılanmayla nasıl ortak olabilir?

"CHP'NİN TEK BİR KURTULUŞU VAR"

CHP'nin tek bir kurtuluşu var. Yerel yöneticiler herkese eşit hizmet verecek. Parti ayrımı yapmadan halkla sıfırdan ilişki kuracak. Bu parti, şu parti ayrımı yapmadan, Kürt, Laz ayrımı yapmadan herkese gönüllerini açacaklar. Bak genel seçime nasıl yansıyor. "

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER